[ATR] Wywiady [ATR] Aktualności PIGMiURAgro Show

Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych - Nowe otwarcie

Data publikacji:

Wiosną br. zaszły duże zmiany we władzach Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych. Nowym prezesem został Józef Dworakowski, dotychczasowy wiceprezes, który w rozmowie z Tomaszem Kujawskim dzieli się swoimi spostrzeżeniami na temat bieżącej kondycji i wyzwań stojących przed prowadzoną przez siebie organizacją.

Wiemy, ile zaangażowania, pracy i odwagi kosztowało utworzenie PIGMiUR przed 20 laty. Izba od tego czasu organizuje Agro Show największą w Polsce wystawę rolniczą i zrzesza coraz więcej firm z branży techniki rolniczej. Jaka jest Pana wizja funkcjonowania PIGMiUR na kolejne 20 lat? Jakie główne kierunki rozwoju będą realizowane przez Izbę w przyszłości, jakie są Pana priorytety?
Minęło już 20 lat funkcjonowania Izby i na pewno jest to dobry czas, żeby wyznaczyć nowe priorytety działania. Aby każdy nasz członek, a mamy ich już 101, widział w nas partnera do przyszłej pracy, aby mógł poprzez członkostwo w Izbie liczyć na korzyści, których będzie potrzebował w przyszłości. Myślę tutaj na przykład o doradztwie finansowym, prawnym, marketingowym czy szkoleniowym. To wszystko PIGMiUR musi rozwinąć w ciągu najbliższych 5 lat - powołaliśmy już 4 specjalne sekcje tematyczne, które zaczynają działać w tym zakresie. Wiadomo, że trudno oczekiwać efektów z dnia na dzień, bo na co dzień przychodzi borykać się z wieloma problemami, żeby wspomnieć tylko o zeszłorocznej mokrej jesieni czy tegorocznej suszy. Dlatego też kolejną rzeczą, którą musimy wewnątrz Izby wypracować, jest stworzenie. . .

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj wydanie specjalne atr express 17-18/2018
Zamów bezpłatny egzemplarz / prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.