Technika

Polscy producenci maszyn rolniczych - Czas na inwestycje

Data publikacji:

Typowanie poziomu sprzedaży maszyn rolniczych na rynku polskim w najbliższych miesiącach przypomina wróżenie ze szklanej kuli. Ilu rozmówców, tyle opinii. W takiej sytuacji niemałe ryzyko podejmowanych działań stoi zarówno po stronie dilerów, jak i producentów maszyn. Poniżej spojrzenie na ocenę tego segmentu rynku z perspektywy kilku krajowych producentów, których w swoich grupach asortymentowych można bez wahania zaliczyć do rynkowej czołówki.

Expom

Firma Expom produkuje maszyny rolnicze w dwóch zakładach - obecnie łączne zatrudnienie sięga 200 osób. – Większość produkcji koncentrujemy w Krośniewicach. Z kolei w Wałczu wykonujemy ramy do wałów i agregatów, a także takie produkty, jak włóki łąkowo-polowe czy chwytaki. W obu lokalizacjach przez cały czas się rozwijamy. Wybudowaliśmy nową halę, zainwestowaliśmy w nowe suwnice, lasery czy wentylację spawalniczą. Pamiętamy o tym, że kto nie inwestuje, ten się cofa – mówi Leszek Weremczuk, dyrektor ds. marketingu i handlu, Expom.
Termin realizacji zamówień w krośniewickim zakładzie to w bieżącym sezonie 6-9 tygodni, w zależności od rodzaju maszyny i jej konfiguracji. – Nie jest to jednak żaden ewenement, bo produkcja maszyn ma swoje prawa. Nie ma co ukrywać, że w ostatnich miesiącach znacznie wzrosły koszty produkcji - ceny komponentów rozliczanych w euro czy koszty pracy. Powoduje to wzrost cen trudny do przeprowadzenia, gdy pojawia się na rynku wielu producentów szalejących z niskimi cenami maszyn. Przy ich zakupach liczy się jednak marka i niezawodność oraz jakość obsługi, z czym u nas nie ma żadnego. . .

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 10/2019
Zamów bezpłatny egzemplarz / prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.