[ATR] Technika KFMR KrukowiakSaMASZ

Polscy producenci maszyn rolniczych

Data publikacji:
rolnictwo
hala wystawowa
maszyny na hali
magazyn

Różne są drogi pościgowe polskich producentów techniki rolniczej za europejską czołówką. Wszystkie z nich można sprowadzić jednak do wspólnego mianownika - zakładają bowiem intensywną modernizację i rozbudowę potencjału produkcyjnego, a także wdrażanie najnowocześniejszych rozwiązań z zakresu zarządzania produkcją czy kontroli jakości. Poniżej trzy scenariusze rozwoju w doskonale znanych w tym sektorze rynku firmach - Bomet, KFMR Krukowiak i SaMASZ.

Jednym z krajowych producentów, który wykorzystał bardzo dobrą koniunkturę na rynku maszyn rolniczych do przeprowadzenia szeroko zakrojonego frontu inwestycyjnego, jest bez wątpienia firma Bomet z liczącego kilkanaście tysięcy mieszkańców Węgrowa na Mazowszu. Zatrudniające około 130 osób przedsiębiorstwo postawiło na zmiany na kilku płaszczyznach - odświeżono wizerunek i kolorystykę oferowanych maszyn, jednak nie mniej ważne były zmiany w samym zakładzie produkcyjnym. – W całości z własnych środków wybudowaliśmy nowoczesną, zautomatyzowaną lakiernię o dużej wydajności, dzięki czemu mogliśmy przejść na malowanie proszkowe zdecydowanej większości elementów roboczych - o ile zakład pracuje w trybie jednozmianowym, tak lakiernia jest wykorzystywana na dwie zmiany. Inwestycja ta była powiązana z kolejnymi, realizowanymi w tym samym czasie w naszym zakładzie - wybudowaliśmy nowy budynek, w którym umieszczone zostało m.in. biuro i pomieszczenia socjalne dla pracowników – wyjaśnia Łukasz Sińczuk, wiceprezes spółki Bomet.
Producent z Węgrowa konsekwentnie stawia na szybką realizację zamówień - obecnie średni czas oczekiwania na maszyny wynosi 2-3 tygodnie. Jest to możliwe, gdyż.. . .

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 17-18/2019
Zamów bezpłatny egzemplarz / prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.