Technika

Polnet - Trwała baza magazynowa

Data publikacji:

Dla firmy wyposażającej budynki inwentarskie oraz mieszalnie pasz, ważne jest też posiadanie kompleksowej oferty w zakresie baz magazynowo - suszarniczych. Dlatego, od 2014 r. firma Polnet rozpoczęła własną produkcję m.in. zbożowych silosów lejowych, płaskodennych oraz z lejem wewnętrznym.

Polnet posiada silosy zbożowe zarówno dla mniejszych producentów rolnych, tzw. linię farmerską, jak i dla obiektów przemysłowych. W obu przypadkach do produkcji wykorzystywane są surowce wysokiej jakości, takie jak stal konstrukcyjna z certyfikatem i ocynkiem 350 g/m² w standardzie. Na życzenie klienta dostępny jest również ocynk 450 g/m² i wyższy. Silosy oferujemy tylko i wyłącznie ze stali konstrukcyjnej falistej. Optymalny kształt fali oraz zastosowanie nowoczesnych technologii produkcji, znacznie zwiększa żywotność silosów oraz sprawia, iż przechowywane w nich materiały mają optymalne warunki do ich długotrwałego magazynowania. Latem materiał mniej się nagrzewa, natomiast w okresach chłodniejszych nie przymarza do ścian wewnętrznych silosów – mówi Elwira Wielechowska, menedżer działu sprzedaży w firmie Polnet.

Z lejem i na płasko

Oferta firmy obejmuje m.in. silosy lejowe wykorzystywane z powodzeniem do długoterminowego przechowywania ziarna suchego. Silosy mogą być również przeznaczone do przechowywania ziarna mokrego przed suszeniem, jako tzw. zbiorniki buforowe. Lej pod kątem 45° pozwala szybko i bezproblemowo opróżniać silosy z przechowywanego materiału. Dla linii farmerskiej producent oferuje pojemności od 30 do 150 t, o średnicach od 3,5 do 4,8 m. Natomiast modele przeznaczone dla większych oraz przemysłowych obiektów, o wzmocnionej konstrukcji, w standardzie występują w pojemnościach od 100 do 1055 t oraz o średnicach od 5,5 do 9 m.

Przeznaczone do suchych ziaren zbóż, kukurydzy i roślin strączkowych, płaskodenne silosy farmerskie posiadają podłogę perforowaną na 90% całkowitej powierzchni przewietrzania. Zapewnia to bardzo dobre napowietrzenie przechowywanego materiału. Do wyboru dostępne są warianty o pojemnościach od 30 do 300 t oraz średnicy od 3,5 do 6,4 m. W dużych silosach płaskodennych, podłoga przewietrzana stanowi do 30% powierzchni, w zależności od rodzaju przechowywanych materiałów. Tutaj do wyboru dostępne są warianty o standardowych pojemnościach od 380 do 10 000 t i średnicach od 7,5 do 28 m.

Wyposażone wnętrze

Dla zainteresowanych rozwiązaniami firmy Polnet, dostępne są również silosy z lejem wewnętrznym. Zastosowanie w pełni perforowanego leja na całej średnicy silosu, pozwala na bardzo dobre przewietrzanie przechowywanego materiału oraz bezproblemowy, grawitacyjny wysyp ziarna z silosu. Do wyboru dostępne są modele o pojemnościach od 26 do 390 t i średnicach 3,5-6,4 m.

W standardowym wyposażeniu silosów Polnet występują: drabina główna wejściowa, włazy boczny oraz dachowy wraz z podestami obsługowymi, kotwy do mocowania silosu z fundamentem oraz wywietrzniki dachowe. W standardzie występuje również turbowentylator dachowy, który zapobiega skraplaniu się wody pod dachem silosu oraz system do napowietrzania silosu. Natomiast w wyposażeniu opcjonalnym dostępny jest m.in. wentylator napowietrzający, cyfrowy system pomiaru temperatur oraz czujnik poziomu napełnienia silosu.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.