Od 1 maja br. nowa siedziba POLnet-u mieści się w Tarnowie Podgórnym. Na działce o powierzchni 5 tys. m² stanął okazały budynek biurowy i nowoczesna hala produkcyjno-magazynowa. Dzięki tej inwestycji POLnet ma możliwość ekspansywnego rozwoju działalności produkcyjnej w dziedzinie kompleksowych baz magazynowych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii i parku maszynowego. Wykorzystywanie najnowocześniejszych technologii i inwestycja w innowacyjny park maszynowy zapewnia wysoką precyzję wykonania oraz najwyższą jakość produktów. Urządzania spełniają najwyższe, światowe normy techniczne, produkcyjne i jakościowe, co pozwala firmie POLnet dostosować ofertę produktową do indywidualnych potrzeb klienta w oparciu o wysokiej jakości produkty oraz nowoczesne procesy technologiczne.
Produkcja na wysokim poziomie
POLnet posiada także nowoczesny zakład produkcyjny zlokalizowany w Zalesiu Wielkim, koło Kobylina, gdzie powstają wszystkie produkty z dziedziny obiektów suszarniczo-magazynowych oraz wyposażenia budynków inwentarskich, czyli: automaty, ruszta, przegrody itp.
POLnet z coraz większym powodzeniem zdobywa rynki zagraniczne - eksport generuje obecnie około 50% przychodów. – Duże doświadczenie w produkcji zwierzęcej ułatwiło nam wdrożenie do oferty firmy kompleksowych rozwiązań do budowy baz suszarniczo-magazynowych. Obecnie oferujemy szeroką gamę zbiorników zbożowych, jak i dużych baz magazynowych, którą uzupełniamy o mniejsze silosy paszowe. Silosy paszowe sprzedajemy w 5 średnicach, tak że klient ma możliwość wyboru odpowiedniego modelu silosu, jeśli chodzi o średnice i wysokość. Zbiorniki zbożowe wykonane są ze stali o konstrukcji falistej z ocynkiem standardowym 350 g/m², na życzenie klienta dostępne jest również cynkowanie 450-600 g/m². Firma produkuje trzy rodzaje zbiorników: lejowe pod kątem 45 i 60°, z lejem wewnętrznym oraz płaskodenne o ładowności do 3000 ton.
Oferta zbiorników uzupełniona jest o kompleksowe rozwiązania systemów transportu, suszarnie oraz mieszalnie pasz. Firma oferuje w pełni kompleksowe rozwiązania - od analizy potrzeb klienta, poprzez propozycję dostosowanych do nich rozwiązań koncepcyjnych, następnie technologicznych, produkcję urządzeń zgodnie z projektem technologicznym, aż po montaż produktów i uruchomienie obiektu, czyli oddanie go do eksploatacji inwestorowi, a także usługi posprzedażowe, tj. regularne przeglądy oraz serwis i dostarczanie komponentów do urządzeń. Mając świadomość znaczenia dla rozwoju firmy, nowoczesnych technologii, POLnet uczestniczy w projektach B+R, aby mieć ciągły nadzór i wiedzę dotyczącą możliwości technologicznych, co pozwala na oferowanie klientom innowacyjnych rozwiązań i dostarczanie produktów najwyższej jakości, tak by zarówno usługi, jak i produkty oferowane przez POLnet w pełni spełniały oczekiwania inwestorów – mówi Izabella Kuraszkiewicz, dyrektor ds. projektów strategicznych firmy POLnet.