[ATR] Aktualności

POLMLEK - Nowy zakład na mapie Polski

Data publikacji:

W Lidzbarku Warmińskim powstał jeden z najnowocześniejszych zakładów mleczarskich w Europie. Inwestorem jest Grupa Polmlek, która jest liderem produkcji białka serwatkowego i laktozy w tej części Europy.

Nowa inwestycja to zakład przetwórstwa koncentratu białek serwatkowych (WPC) i cukru mlecznego (laktozy). Z białka tu produkowanego powstają m.in. najwyższej jakości odżywki dla osób aktywnych fizycznie. Nowoczesny zakład wyróżnia się tym, że cały proces produkcji jest w pełni kontrolowany i zautomatyzowany. Wszystkie instalacje budynku są sterowane przez kilka komputerów i czterech operatorów ulokowanych w jednym miejscu, co pozwala na zoptymalizowane zarządzanie produkcja oraz energią, klimatyzacja czy wentylacją. Kompleks zbudowany jest w całości z betonu w technologii ślizgowej, dzięki czemu wytwarzane  produkty spełniają najwyższe normy sanitarne – standardy farmaceutyczne. Firma Schwarte-Milfor Sp.z o.o. na potrzeby nowej inwestycji Polmleku dostarczyła największe w Europie silosy o pojemności 500 tys. litrów każdy. Zakład w 95 proc. wykorzystuje do procesów produkcyjnych wodę wtórną uzyskaną z zagęszczenia serwatki. Zakład w Lidzbarku Warmińskim znajduje się na terenie Warmińsko – Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W dużej mierze zbudowano go przy udziale polskich inżynierów i rodzimej technologii. Stworzenie nowego projektu ma ogromny wpływ na stabilizację i poprawę rynku serwatki w całej Polsce. Od trzech miesięcy przerabia się tu od 2,5 do 3 mln serwatki dziennie, zaś docelowa zdolność produkcyjna ma wynosić 6 milionów. Dzięki tej inwestycji Grupa Polmlek wytycza nowe trendy gospodarcze, za którymi podążają inne firmy w kraju i w Europie.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.