[ATR] Technika

Polanes - Kompas 500 nowoczesna jednostka udojowa

Data publikacji:

Konstrukcja i działanie systemu udojowego powinny w jak największym stopniu uwzględniać indywidualne cechy i potrzeby fizjologiczne dojonych krów. Działanie nowoczesnych sterowników doju optymalizowane jest pod kątem ograniczania zagrożeń pojawiających się w czasie dojów krów, jak i łatwości obsługi urządzeń na stanowiskach udojowych.

Jednym z przykładów możliwości wyposażenia stanowisk w halach udojowych w kompleksowe i nowoczesne jednostki udojowe jest system Kompas 500 firmy Polanes z Bydgoszczy. Podstawowe części składowe systemu Kompas 500 to: elektroniczny miernik mleka umożliwiający dokładny pomiar ilości wydojonego mleka u każdej krowy, pulsator elektroniczny odpowiedzialny za wytworzenie pulsacji gum strzykowych, indywidualnie na każdym stanowisku udojowym oraz panel operatorski wyposażony w duży wyświetlacz oraz klawiaturą wysokiej jakości. System Kompas 500 może współpracować praktycznie z dowolnym aparatem udojowym, umożliwia automatyczny lub wywołany ręcznie przez dojarza masaż wymion przy niskim natężeniu przepływu mleka, załączenie alarmu niskiego przepływu oraz automatyczne zdejmowanie aparatu udojowego po zakończeniu doju (system ACR). Są to istotne działania z punktu widzenia fizjologii wypływu mleka z wymion krów oraz eliminacji pustodojów. Czytelny wyświetlacz informuje m.in. o ilości uzyskanego mleka a ergonomiczna klawiatura umożliwia łatwą kontrolę stanowiska udojowego. W konstrukcji pulsatora stosowana jest technologia Charge-And-Hold zasilania cewek przedłużająca jego żywotność. System Kompas 500 posiada możliwość współpracy z systemem zarządzania stadem Infodex.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.