Aktualności

Pół wieku doświadczeń Ropa

Data publikacji:

Odbywające się tradycyjnie w listopadzie Dni Otwarte firmy Ropa w niemieckim Sittelsdorfie tym razem zbiegły się z 50. rocznicą powstania pierwszego samojezdnego kombajnu do zbioru buraków cukrowych skonstruowanego przez założyciela firmy Hermanna Paintnera. Na tę imprezę przybyło ok. 15 tys. gości zainteresowanych pokazami technologii zbioru ziemniaków i buraków cukrowych, a także okazałą wystawą techniki rolniczej. Atrakcją dnia był pokaz pracy w polu pierwszego kombajnu do zbioru buraków cukrowych z 1972 r., kierowanego oczywiście przez jego konstruktora.

    Pół wieku doświadczeń Ropa

Imprezę zainaugurowało sympozjum naukowe, poświęcone dwóm jubileuszom - 50-leciu techniki zbioru buraków cukrowych i 10-leciu techniki do zbioru ziemniaków firmy Ropa. W sympozjum tym wzięło udział ok. 1300 klientów i gości honorowych, wśród których znalazł się dr Markus Söder, premier Bawarii.

Pokaz możliwości

Jeśli chodzi o część polową, to po raz pierwszy podczas Open House zaprezentowano zbiór ziemniaków skrobiowych za pomocą jedno- i dwurzędowych kombajnów zaczepianych Keiler i ich załadunek na ciężarówki przy użyciu Kartoffelmaus - pokaz odbył się na położonym 8 km od fabryki firmy Ropa polu należącym do Thomasa Bauera w miejscowości Niederleierndorf. Tempo pracy przerosło wszelkie oczekiwania organizatorów.

Punktem kulminacyjnym był pokaz maszyn do zbioru buraków cukrowych. Na dwóch polach o łącznej powierzchni 15 ha, położonych wokół zakładu w Sittelsdorfie pracowało łącznie 5 kombajnów samojezdnych, w tym dwie najmocniejsze na świecie maszyny do zbioru buraków cukrowych, czyli Tiger 6S i Panther 2S. Buraki cukrowe zostały załadowane bezpośrednio po zbiorach przez nową maszynę Ropa Maus 6 i rozdrobnione oraz zakiszone w pilotażowej i testowej biogazowni.

Pora na innowacje

Firma Ropa na polu zaprezentowała pełną paletę produktów. Poza tym wiele firm pokazało swoje produkty, m.in. ciągniki, technikę żniwną, technikę przechowywania ziemniaków firmy Bijlsma Hercules, technikę do użytków zielonych, leśnych i obornika, ładowarki teleskopowe, stoiska informacyjne firm zajmujących się uprawą nasion, dostawców urządzeń biogazowych czy usługodawców.
Oprócz pokazu, impreza odbywała się pod hasłem „wspólnoty Ropa”. W ogrzewanych halach nowego centrum montażowego z przestronną strefą gastronomiczną goście mogli poświęcić czas na dyskusję o pomysłach i wrażeniach.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.