[ATR] Nowości McCormick

Pokazy McCormick w Tenuta Aurelia

Data publikacji:
Pokazy McCormick w Tenuta Aurelia

Majowy wyjazd do fabryk koncernu Argo we Włoszech (więcej na ich temat w poprzednim wydaniu atr express) nie ograniczył się wyłącznie do prezentacji potencjału produkcyjnego firmy należącej do rodziny Morra. Oto bowiem na terenie położonego nieopodal gospodarstwa Tenuta Aurelia, mimo nietypowej dla Półwyspu Apenińskiego deszczowej aury, mogliśmy się przekonać do rozwiązań dostępnych w ciągnikach McCormick, rozwiązań, które zwiększają produktywność, pozwalają monitorować wydajność ciągników podczas pracy oraz zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa dla użytkownika.

Najmniejszym z testowanych ciągników był reprezentujący serię X6.4 P6 Drive Stage V model X6.413, który napędzany jest przez 4-cylindrowy silnik FPT NEF 45 o mocy 136 KM. Doskonale współpracuje on ze skrzynią biegów P6-Drive z 6 półbiegami Power Shift i 4 zakresami. Oferuje ona łącznie 24 + 24 przełożenia, których liczba wzrasta do 40 + 40 z zakresem biegów pełzających. Minimalna prędkość poruszania się ciągnika wynosi 380 m/h, maksymalna 50 km/h.

Amortyzowana przednia oś IFS zapewnia lepszą trakcję w polu oraz większy komfort i stabilność na drodze. Ciągnik posiada ponadto elektrohydrauliczny napęd na 4 koła i blokadę mechanizmu różnicowego. Możliwości skrzyni biegów zwiększa WOM o 4 prędkościach. Układ hydrauliczny z czujnikiem obciążenia CCLS w układzie zamkniętym, wyposażony jest w pompę o wydajności 114 l/min, która może zasilać do 7 zaworów hydraulicznych. Elektronicznie sterowany tylny podnośnik zapewnia udźwig do 7200 kg, przedni zaczep jest o udźwigu 2500 kg.

Czterosłupkowa kabina McCormick High Visibility zapewnia pełną widoczność we wszystkich kierunkach. Wyróżnia ją panoramiczny dach z homologacją FOPS oraz szyberdach pozwalający uzyskać naturalną wentylację, jednocześnie on zwiększa wydajność ciągnika przy wykorzystaniu ładowacza czołowego M40 do przeładunku bel. Ciągnik można wyposażyć w system oświetlenia zawierający do 14 reflektorów, z których 8 jest wbudowanych w dach, co zapewnia doskonałą widoczność także w czasie prac nocnych. Wnętrze kabiny zawiera fotel kierowcy z zawieszeniem pneumatycznym, układ klimatyzacji równomiernie rozprowadzający powietrze, regulowaną kolumnę kierownicy oraz 12-calowy ekran dotykowy DSM z nowymi funkcjami.

Technologia i wydajność

Podczas prezentacji nie mogło zabraknąć przedstawiciela serii X7.6 P6 Drive (model X7.618), napędzanego sześciocylindrowym silnikiem FPT NEF o mocy maksymalnej 166 KM (z EPM - o 9 KM więcej). Zaprezentowano także topową serię X8 VT-Drive, która zawiera 2 modele o mocy 273 i 313 KM napędzane przez 6-cylindrowe silniki Betapower Fuel Efficiency o pojemności 6,7 l. Przekładnia bezstopniowa VT-Drive oferuje 4 tryby pracy i umożliwia jazdę z prędkością 40 km/h ECO przy 1300 obr./min. i 50 km/h ECO przy 1600 obr./min. Układ hydrauliczny z obwodem zamkniętym i pompą o zmiennej pojemności skokowej dostarcza 160 l/min. do hydrauliki roboczej oraz 52 l/min. do elektronicznego układu kierowniczego. Układ zawiera do jedenastu elektrohydraulicznych zaworów zdalnie sterowanych: sześć z tyłu, trzy z przodu i dwa w środku. Tylny zaczep posiada udźwig do 12 tys. kg. 

W serii X8 zastosowano również kabinę Premiere, do tego ciągnik jest wyposażony w firmowy system zarządzania flotą oraz zdalnej diagnostyki. Wykorzystując protokoły IoT, newralgiczne informacje dotyczące aktywności floty, takie jak geolokalizacja, zużycie paliwa, poziomy, temperatury i sesje robocze są przesyłane za pośrednictwem komputera lub urządzenia mobilnego.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.