Aktualności

Pokazy Agro-Tom w Goli

Data publikacji:

W ostatni październikowy czwartek w wielkopolskiej wsi Gola koło Jarocina odbyły się pokazy polowe maszyn firmy Agro-Tom z Pogorzeli. Udział w nich wzięli przedstawiciele władz samorządowych, organizacji rolniczych, szkoły o profilu rolniczym, rolnicy indywidualni - w tym wydarzeniu nie zabrakło także redakcji atr express. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem, a swoje stoiska miały m.in. firmy: Inter Vax, Neorol, Polmais, Sorpac czy Horpol.

Spotkanie rozpoczęła Anna Klupś z działu marketingu firmy Agro-Tom, która wraz z Bartoszem Banaszakiem, szefem Powiatowej Izby Rolniczej w Jarocinie powitali zaproszonych gości i wszystkich uczestników pokazu. Następnie zapowiedziała prezentację nowości produktowych firmy, a także zachęcała uczestników wydarzenia do odwiedzania stoisk polowych firm i instytucji. W trakcie imprezy firma Agro-Tom zaprezentowała 18 maszyn podczas pracy w polu oraz 12 maszyn na placu.

Było co oglądać

Firma Agro-Tom od 15 lat zajmuje się produkcją maszyn rolniczych o wysokiej jakości i jednocześnie konkurencyjnych cenowo, których celem jest również minimalizacja kosztów ponoszonych przez rolnika. Podczas pokazów można było zobaczyć przegląd oferty produktowej producenta, w tym agregat talerzowy ATH XL w wersji o szerokości 12 m, przeznaczony do płytkiego przygotowania gleby i mieszania resztek pożniwnych z podłożem, bronę talerzową ATH o szerokości 6 m do przedsiewnej uprawy, po orce lub innej wstępnej obróbce roli, agregat wielozadaniowy BW 3.0, agregat APHW 5.4 umożliwiający wykonywanie podorywek pól po zbiorach płodów rolnych na głębokości do 15 cm z bocznymi lemieszami lub głębokiej uprawy podczas tradycyjnej orki do 30 cm bez bocznych lemieszy oraz wał nożowy do poplonów.

W kategorii agregatów wysiewających i  siewników przedstawiono między innymi zestaw uprawowo-siewny SPH, który za jednym przejazdem pozwala uprawić i zagęścić glebę oraz dokonać wysiewu, siewnik z głęboszem GWS SPT 3.0 RS, siewnik ATS NW 3.0, a także zbiornik siewnik SPV 3.0. Nowością był natomiast kompaktowy agregat uprawowy UPH Premium.

Agregat w wersji Premium

Prezentowany agregat uprawowy UPH Premium stosowany jest do przedsiewnej uprawy ziemi obejmującej spulchnianie wierzchniej warstwy gleby, rozbijanie i kuszenie brył zaskorupiałej powierzchni pola oraz ugniatanie podłoża dla uzyskania lepszego podsiąkania wód gruntowych. Zalecany jest szczególnie do przygotowania gleby pod rośliny wymagające dokładnej obróbki podłoża. Mowa tutaj o buraku cukrowym, rzepaku, kukurydzy, a także pod warzywa.

Maszyna dostępna jest w czterech szerokościach roboczych, czyli 5; 6; 7 i 8 m, przy czym na pokazach można było zobaczyć topową wersję 8-metrową o masie własnej 8500 kg, która wymaga sprzężenia z ciągnikiem o mocy 200-260 KM. Agregat ten wyposażony jest w 30 zębów sprężynowych, umieszczonych na regulowanej hydraulicznie  trzyrzędowej sekcji roboczej oraz wały płaskownikowe lub rurowe Ø500 i wał crosskill Ø500. Takie rozwiązanie umożliwia optymalne przygotowanie nawet najbardziej wymagającej gleby.

W standardowym wyposażeniu agregatu znajdują się ponadto system oświetlenia, hamulce pneumatyczne/hydrauliczne oraz koła w rozmiarze Ø500/50-17. W opcji można wybrać dodatkowo tylną włókę wyrównującą lub wałek wykańczający, hydrauliczną przednią włókę wyrównującą, spulchniacze śladów ciągnika i spulchniacze śladów na koła bliźniacze.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.