Nowości

Pöttinger Terria z przednim zbiornikiem Amico

Data publikacji:

Współczesne rolnictwo dąży do uzyskiwania maksymalnego plonu przy ograniczaniu ponoszonych kosztów. Ważnym aspektem jest również połączenie efektywnej produkcji z racjonalnym gospodarowaniem zasobami naturalnymi i poszanowaniem środowiska. Kierując się tymi założeniami, firma Pöttinger połączyła kultywator Terria z przednim zbiornikiem Amico. Taka kombinacja umożliwia uprawę gleby i wysiew nawozu podczas pojedynczego przejazdu.

    Pöttinger Terria z przednim zbiornikiem Amico

Optymalna uprawa połączona z wysiewem nawozu to oszczędność czasu i paliwa. Kombinacja Pöttingera daje tutaj dobre efekty działania, spulchnia glebę i dostarcza nawóz w sposób precyzyjny. Nie dochodzi przez to do wypłukiwania, a cenne substancje rozmieszczone w profilu glebowym sprzyjają wzrostowi systemu korzeniowego, zwiększając tym samym stabilność rośliny.

Prezentowany podczas wrześniowych targów Agro Show kultywator połączony z podsiewem nawozu może być stosowany podczas podorywki, jak również głębokiego spulchniania nawet w warunkach, gdy na polu zalega duża ilość pozostawionej biomasy. Dokładne wymieszanie resztek pożniwnych, prawidłowe przygotowanie podłoża pod siew oraz nawożenie odbywają się w jednym zabiegu.

Trzy głębokości odkładania nawozu

Różne sposoby aplikacji sprawiają, że poszczególne warstwy gleby są zaopatrywane w nawóz w zależności od potrzeb. Top-placement to rozwiązanie, które  może być stosowane do nawożenia wczesną wiosną podczas przygotowywania gleby do siewu. Natychmiastowe pokrycie minimalizuje straty emisyjne cennych pierwiastków. W tym przypadku wylot na redlicy nawozowej jest ustawiony w 100% na górze. W ten sposób nasiona w górnej warstwie gleby są bezpośrednio domieszane na głębokość do 5 cm. Punkt odłożenia znajduje się tuż za grządzielą kultywatora.

Kolejny sposób, Mixed-placement, zakłada ustawienie po 50% materiału na górze i 50% na dole przez co wysiew następuje w górnej, jak i w dolnej warstwie. Metoda sprawdza się szczególnie do kompensacyjnego zadawania nawozów fosforowych i umożliwia rozłożenie nawozu na całej głębokości roboczej. Zalecany jest wysiew przy podstawowej uprawie gleby jesienią, z głębokością pracy od 15 cm.

W metodzie Down-placement cały materiał jest wysiewany w dolnej warstwie, a punkt zadawania znajduje się na głębokości podeszwy płużnej do 35 cm. Sposób ten jest najlepszy podczas aplikacji nawozów azotowych ponieważ wyklucza ryzyko emisji i zubożenia gleby w ten pierwiastek.

Zbiornik przedni Amico F

Ważnym elementem kombinacji jest przedni zbiornik Amico F o pojemności 1700 lub 2400 l, z podziałem w stosunku 60:40. Wysiew następuje w systemie pneumatycznym metodą Single Shoot. Komfortową pracę zapewnia seryjnie montowany system sterowania Isobus. Inteligentny układ sterowania na powierzchniach częściowych umożliwia obsługę zarówno przy jednym, jak i dwóch komponentach dozowania. Isobus sprawia też, że zbiornik może być używany z maszynami innych producentów.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.