Nowości

Pöttinger - TERRADISC 8001T/10001T

Data publikacji:

Firma Pöttinger poszerza zakres produktów o krótką bronę talerzową TERRADISC 8001 T / 10001 T, specjalistkę od płytkiej uprawy gleby.

Efektywne mieszanie i niezwykła wydajność

PÖTTTINGER TERRADISC 8001 T i 10001 T są oferowane w szerokościach roboczych 8 i 10 metrów. Te krótkie brony talerzowe zapewniają efektywne wmieszanie resztek pożniwnych, także przy dużych ilościach słomy lub resztek mulczu na polu oraz niezawodną pracę w różnych warunkach na polu. Niezawodne działanie w połączeniu z niezwykłą wydajnościa na hektar przy osiąganej prędkości roboczej do 18 km/h  powodują, że nowe brony TERRADISC są bardzo ekonomiczne. Równomierna, płytka głębokość robocza i optymalne zagęszczenie wtórne tworzą idealne warunki do siewu. Zwarta konstrukcja, agresywne ustawienie kroi talerzowych, jak również przesunięte ustawienie narzędzi roboczych zapewniają skuteczne zagłębianie i dobre wymieszanie gleby z resztkami organicznymi, również podczas suszy. Krótka konstrukcja jest znakiem szczególnym krótkich bron talerzowych PÖTTTINGER. W TERRADISCU można wybierać między głębkością roboczą od 5 do 15 cm. Wszystko po to, aby gleba była najlepiej przygotowana do siewu.

Perfekcyjne efekty pracy dzięki systemowi TWIN ARM

Równomierny obraz uprawionego pola oraz dobrze wymieszana gleba to wymagania stawiane przez praktyków. Aby temu sprostać PÖTTTINGER zoptymalizował stosunek formy, wielkości, kąta ustawienia i natarcia kroi talerzowych. Każde z dwóch, masywnych, kutych ramion nośnych jest przyspawane na bardzo szerokiej obejmie zaciskowej. Efektem takiej konstrukcji jest stała pozycja i stabilne ustawienie kroi. Nie moga one samoczynnie wychylać się w bok na ciężkich lub zakamienionych  glebach – twarde ślady po kołach zawsze zostaną rozbite. Centralne i hydrauliczne ustawienie głębokości pracy wraz z kołami kopiującymi (koła kopiujące jako opcja w TERRADISC 8001 T, w wyposażeniu seryjnym w TERRADISC 10001 T) jest proste i komfortowe do przeprowadzenia. Wynik: lekkość uciągu, perfekcyjne zagłębianie, bardzo dobre kopiowanie nierówności pola, tworzenie gruzełkowatej struktury i zapewnienie mieszania gleby.

Ochrona gleby również przy dużych szerokościach roboczych

Ochrona gleby jest również głównym tematem w przypadku nowych bron TERRADISC T: pojedyńcze składane elementy dopasowują się indiwidualnie do nierówności pola i chronią optymalnie glebę. Na uwrociu TERRADISC T jest niesiony przez amortyzowany wał. Ciężar rozkłada się na całej szerokości roboczej. Ciągany TERRADISC dzięki temu chroni glebę rownież na uwrociu. Standardem PÖTTTINGER jest to, że cała szerokość robocza jest wykorzystywana efektywnie, również w przypadku TERRADISC T. Oferta wałów do TERRADISC jest następująca: wał rurowy, tnący wał packera, gumowy wał packera i tandem CONOROLL.

Mimo dużej szerokości roboczej nowy TERRADISC T jest kompaktowy w transporcie: składane lawetowe podwozie służy do bezpiecznego transportu po drogach. Maszyna w pozycji do transportu ma 4,0 m wysokości i 3,0 m szerokości. Na życzenie w ofercie hamulce pneumatyczne lub hydrauliczne.

Obsługa maszyny odbywa się w wersji standard przez preselekcje i tylko trzy zawory dwustronnego działania. Jako opcja dostępne jest sterowanie przez ISOBUS i  Load Sensing. PÖTTTINGER oferuje nowy sterownik ISOBUS Terminal EXPERT 75 –  komfortowa i prosta obsługa przy pomocy jednej ręki, sterownik jest wyposażony w dotykowy ekran i rolkę do przewijania. Sterownik jest uniwersalny i może być używany w każdej maszynie ISOBUS.

Źródło: poettinger.at

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.