Nowości

Poettinger: nowy AEROSEM z włącznikiem szerokości częściowych

Data publikacji:

Perfekcyjny system redlic w siewnikach AEROSEM Pöttinger gwarantuje efektywną pracę i przez to optymalne warunki dla dobrego plonowania: dokładne odłożenie ziarna pozytywnie wpływa na wielkość i jakość plonu. AEROSEM zapewnia optymalny siew w każdych warunkach na polu: tak na glebach lekkich jak i ciężkich, w warunkach suszy lub gdy jest mokro. O jeszcze większą efektywność i elastyczność pracy troszczy się nowy Section Control - włącznik szerokości częściowych.

Section Control – włącznik szerokości częściowych dla homogenicznego rozwoju łanu.

Na wirtualnych liniach uwrocia automatycznie co jeden metr (sekcja) jest wyłączana jedna po drugiej sekcja. W przypadku maszyny o szerokości roboczej 3 m są dwie (rozstaw rzędów 15 cm) lub trzy sekcje (rozstaw rzędów 12,5 cm). Wyłączenie pierwszej sekcji występuje, gdy sterownik zamknie koniecznych 8 rzędów (1 metr). Dalej następuje zamknięcie drugiej sekcji itd. Funkcja ta jest możliwa dzięki unikatowej w skali światowej głowicy rodzielacza IDS. Przy uruchomieniu tej funkcji automatycznie jest dopasowywana ilość dozowania, odpowiednio do pozostającej powierzchni do obsiania. System przynosi rolnikowi korzyść w postaci redukcji zakładek w klinach pola i na uwrociu.

Dla producenta zbóż Section Control - włącznik szerokości częściowych - oznacza homogeniczny rozwój łanu i w rezultacie równomierne dojrzewanie kłosów i równą wilgotność ziarna. Pozytywnym efektem ubocznym jest oszczędność nasion.

Dla pefekcyjnego odłożenia nasion AEROSEM może być wyposażony w trzy różne systemy redlic. Maszyna jest dostępna z 3-rzędowymi redlicami ciąganymi, z redlicami jednotalerzowymi lub podwójnymi redlicami talerzowymi DUAL DISC. Redlica ciągana jest przeznaczona do pracy na lekkich glebach z małą ilością masy organicznej. W przypadku redlic jednotalerzowych i ciąganych możliwy nacisk wynosi do 25 kg. Obydwa systemy można opcjonalnie doposażyć w rolki dociskowe względnie w rolki prowadzenia na głębokości, żeby lepiej docisnąć nasiona na mokrym polu. Duże podwójne redlice talerzowe DUAL DISC przecinają resztki roślinne na polu i formują czysty, równomierny rowek wysiewu. Koła dozujące można łatwo i szybko wymienić w zależności od ilości wysiewu na koła do siewu nasion normalnych lub do siewu nasion małych. Wymiana nie wymaga użycia narzędzi.

Jeden siewnik do każdego rodzaju nasion: siewnik Pöttinger AEROSEM gwarantuje najwyższą elastyczność w zastosowaniu, dokładność wysiewu i komfort obsługi. Dokładnie to, czego potrzebuje profesjonalny rolnik.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.