Aktualności

Pöttinger buduje kolejną fabrykę

Data publikacji:

W dniu 30. kwietnia 2020 wbito symboliczną łopatę pod budowę nowej fabryki w St. Georgen, oddalonego 5 km od centrali koncernu w Grieskirchen w Austrii.

W obecności obydwu właścicieli, Heinza i Klausa Pöttinger, zarząd firmy zainaugurował początek prac budowlanych. Mimo panującej obecnie trudnej sytuacji, Pöttinger trzyma się ambitnie swoich planów rozbudowy: po fazie budowy, który powinien trwać trochę ponad rok, nastąpi otwarcie nowego obiektu. W pierwszym etapie, na który przeznaczono sumę 25 mln euro, powstanie hala montażowa o powierzchni 6.300  m2.. Najpóźniej wczesnym latem 2021 zostanie rozpoczęty tu montaż prasy rolującej IMPRESS i 4-karuzelowej zgrabiarki TOP. W obliczu wzrastającej sprzedaży w związku z rozszerzaniem rynków zbytu na świecie, rozbudowa stała się konieczna. Z jednej strony wzrastająca ilość sprzedanych maszyn doprowadziła do powstawania wąskich gardeł na liniach produkcyjnych, z drugiej zaś strony wzrastające zapotrzebowanie na coraz większe maszyny zaostrzyły sytuację. Dalsza rozbudowa centralnej fabryki ze względu na ograniczenia powierzchni nie jest możliwa. Wynajmowana obecnie hala montażowa przed wjazdem do Grieskirchen będzie od następnego roku wykorzystana na inne cele. Powierzchnia w St. Georgen daje idealne możliwości do dalszego rozwoju.

Trzy powody do zadowolenia

Radość z inwestycji w firmie mimo aktualnej sytuacji jest niezakłócona: z chwilą położenia kamienia węgielnego pod nową budowę Pöttinger rozpoczyna, po rozbudowie fabryki w Grieskirchen i postawieniu nowego centrum logistycznego części zamiennych w Taufkirchen/Tr., trzeci projekt budowlany w ojczystej Austrii. W obszarze przemysłowym powstanie nowoczesny budynek, który harmonijnie wpisze się w krajobraz. Zielony dach, duże tereny zieleni i zastosowanie drewna jako materiału budowlanego, uczynią tę inwestycję również przyjazną środowisku naturalnemu.

Inwestycja w przyszłość

Zarząd firmy w centrum swoich aktywności stawia zdrowy wzrost gospodarczy, poszerzenie kompetencji jako specjalisty w zakresie maszyn do zbioru zielonek i atrakcyjne miejsca pracy.

„Rynek definiuje tempo budowy“, wyjaśnia Jörg Lechner, odpowiedzialny za budowę członek zarządu i konkretyzuje: „Działać z wyprzedzeniem, to przesłanka, na której oparliśmy naszą decyzję o tej inwestycji.“ Na 17 hektarowej działce najpierw powstanie hala montażowa o powierzchni 6.300 m2. Plany elastycznej rozbudowy są już gotowe.

W nowej fabryce będziemy realizowali to, co jest istotą naszego życia zawodowego, we wszystkich jego aspektach: szczególny nacisk jak zwykle położymy na wysoką jakość wykonania produktów pod kątem najlepszych efektów pracy,  ergonomicznych rozwiązań w otoczeniu pracowników i przyjazną środowisku budowę. Inwestycja w wysokości 25 mln euro w pierwszym etapie rozbudowy jest w pełni przemyślanym krokiem milowym w dalszym rozwoju firmy Pöttinger, mówi z przekonaniem Gregor Dietachmayr (rzecznik zarządu).

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.