Gospodarka i rolnictwo

Podwyżka cen krów rzeźnych w UE – Co stoi za tym trendem?

Data publikacji:

Ceny bydła rzeźnego w Unii Europejskiej ostatnio ponownie wykazały jednolity trend. Średnie ceny młodych byków, krów rzeźnych i jałówek wzrosły. Według Komisji Europejskiej, w tygodniu kończącym się 11 lutego, młode byki w kategorii handlowej R3 uzyskały średnio 503,06 euro/100 kg masy tuszy (BW), o 0,2% więcej niż w poprzednim tygodniu.

    Podwyżka cen krów rzeźnych w UE – Co stoi za tym trendem?

Ceny w Danii i Hiszpanii były korzystne, ze wzrostami odpowiednio o 1,9% i 1,3%. W Niemczech tuczniki musiały zadowolić się raczej niewielkim wzrostem o 0,4%. W Belgii, Francji i Włoszech ceny pozostały na poziomie z poprzedniego tygodnia. W Austrii i Polsce ceny zdołały jedynie utrzymać się na tym samym poziomie, spadając odpowiednio o 0,1% i 0,2%. Spadek był bardziej wyraźny w Irlandii i wyniósł 0,6%.

Unijna cena krów rzeźnych nadal rosła. Według KE za zwierzęta w kategorii handlowej O3 płacono średnio 395,59 euro/100 kg BW, co odpowiadało wzrostowi o 0,5%. W Hiszpanii, Niemczech, Irlandii, Francji i Belgii ceny wzrosły o 0,7% do 1,8%. Podczas gdy ceny we Włoszech uległy stagnacji, w Austrii, Polsce i Danii odnotowano obniżki od 0,9% do 1,5%.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.