[ATR] Aktualności

Podsumowanie roku 2018 - Co przed nami?

Data publikacji:

Każdorazowo ostatnie tygodnie roku stanowią doskonały pretekst do podsumowania działalności firm i przedsiębiorstw w minionych dwunastu miesiącach. W związku z tym tradycyjnie już pytamy wybrane firmy z sektora maszyn rolniczych o ocenę bieżącej sytuacji, kondycję branży, a także obawy przed działalnością w tym sektorze rynku w przyszłym roku.

Swoich odpowiedzi udzielili: Jarosław Bielecki, dyrektor rozwoju biznesu, Agroplast; Prabhakar Garimella, dyrektor działu sprzedaży w Europie Środkowo-Wschodniej, Alliance Tire Europe; Arkadiusz Leciejewski, właściciel Armasz; Benedykt Mieszczak, prezes zarządu Bemix; Grzegorz Gruszczyński, właściciel firmy Gama; Artur Szymczak, dyrektor zarządzający Kuhn Maszyny Rolnicze; Łukasz Chęciński, szef marketingu New Holland; Tomasz Kowalski, współwłaściciel firmy Rolmako; Norbert Pawluczuk, kierownik działu marketingu SaMASZ; Jacek Zwierski, dyrektor rynku maszyn i urządzeń, Santander Leasing; Robert Brzozowski, dyrektor generalny Same Deutz-Fahr Polska.

Jarosław Bielecki,dyrektor ds. rozwoju, Agroplast
Firma Agroplast od lat cieszy się stabilnym wzrostem, niezależnie od sytuacji w branży maszyn rolniczych. W Polsce od lat jesteśmy liderem wśród producentów części do opryskiwaczy, dlatego w tym roku, przy wsparciu ze środków unijnych w ramach programu „Przedsiębiorcza Polska Wschodnia”, intensywnie rozwijamy działalność na rynkach Europy Zachodniej. Już teraz eksport stanowi prawie 50% naszego biznesu i w tej chwili, kiedy możemy skutecznie konkurować jakością z firmami zagranicznymi, chcemy rozwijać go dalej. W ramach tego projektu podjęliśmy się próby penetracji bardzo interesującego rynku hiszpańskiego oraz niemieckiego. W Niemczech już udało nam się nawiązać kilka interesujących kontaktów, a teraz pracujemy nad dopuszczeniem  kolejnych rozpylaczy Agroplast na tamtejszy rynek, co nie jest proste, gdyż wiąże się z uzyskaniem certyfikatów tamtejszego instytutu Julius Khun Institute (JKI). Obecnie posiadamy dwa takie certyfikaty, a już niebawem powinniśmy uzyskać 12 kolejnych. Takie są wymogi rynków zachodnioeuropejskich. Wiemy jednak, że jakościowo. . .

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 24/2018
Zamów bezpłatny egzemplarz / prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.