[ATR] Technika

Pneusej - Nie w operze lecz na polu

Data publikacji:

W ofercie słowackiego producenta maszyn rolniczych znalazł się nowy siewnik o nazwie Fantom. Maszyna spod znaku Pneusej pozwala w czasie jednego przejazdu odpowiednio przygotować glebę i precyzyjnie wysiać nasiona.

Fantom występuje w pięciu wariantach o szerokościach roboczych 3; 4; 4,5; 5 oraz 6. Ilość redlic w poszczególnych modelach wynosi odpowiednio 24, 32, 36, 40 i 48 (rozstaw rzędów 12,5 cm). Każdy model potrafi wysiewać w zakresie 1-400 kg/ha. W sekcji talerzowej przygotowującej glebę pod siew można zastosować talerze o średnicy 460 lub 510 mm. Przed sekcją możliwe jest zamontowanie regulowanej hydraulicznie włóki wyrównującej glebę.
Szerokie opony wału oponowego równomiernie zagęszczają glebę. Ułożenie ich w systemie OffSet ułatwia przedostawanie się resztek pożniwnych i uprawionej gleby. Zapobiega to również m.in. zaklejaniu się opon nawet w mokrych warunkach, co zdecydowanie wpływa na wydajność pracy.

Precyzyjne DD

W siewniku zastosowano nowe dwutalerzowe redlice wysiewające DD, precyzyjnie umieszczające nasiona w glebie. Maszyna posiada hydrauliczny docisk redlic z maksymalnym naciskiem 120 kg. Koła dogniatające utrzymują głębokość pracy redlic nawet przy dużej prędkości siewnika (prędkość robocza to 10-18 km/h), natomiast zagarniacz równomiernie przykrywa miejsca wysiania ziarna.
Zbiornik na materiał siewny ma pojemność 3400 l i opcjonalnie może zostać wyposażony w wewnętrzne oświetlenie (wysokość zbiornika od podłoża to 2,6 m). W maszynie zastosowano aparat wysiewający Accord, który charakteryzuje się precyzyjnym wysiewem i dokładnym dozowaniem materiału. Napęd aparatu może być mechaniczny bądź elektryczny.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.