[ATR] Nowości Maschio Gaspardo

Pneumatyczny Gigante Pressure do siewu od Maschio Gaspardo

Data publikacji:

Firma Maschio Gaspardo oferuje pełną gamę siewników do uproszczonego siewu. Najbardziej zaawansowaną maszyną tego typu przeznaczoną do jednoczesnej aplikacji nasion i nawozów jest Gigante Pressure, siewnik bezpośredni z pneumatycznym rozsiewem. Urządzenie zostało zaprojektowane tak, aby zapewnić niezawodne wysiewanie w każdych warunkach glebowych.

Włoski producent oferuje swój pneumatyczny siewnik w 3 wersjach szerokości roboczej - 396, 504 i 594 cm. Rama nośna siewnika to konstrukcja spawana, z możliwością składania na czas transportu do szerokości 310 cm. Minimalne zapotrzebowanie na moc w zależności od wersji maszyny wynosi od 135 do 180 KM. W siewniku zastosowano 2 amortyzowane rzędy jednostek wysiewających. Maszyna posiada 22, 28 lub 33 tarcze redlicowe rozstawione co 18 cm, co zapewnia jednorodne pokrycie upraw. Siłę docisku redlic można ustawić do 230 kg na jeden element roboczy, a głębokość siewu wynosi od 1 do 8 cm. Wózek transportowy z kołami 400/60-15.5 jest hydraulicznie podnoszony podczas pracy na polu. Zamknięcie wąskiej bruzdy po aplikacji materiału siewnego uzyskuje się za pomocą stożkowego koła zamontowanego na ramieniu niezależnym. Dzięki temu koło może poruszać się niezależnie od jednostki, biegnąc obok bruzdy. Brona zagarniająca podnoszona jest hydraulicznie.

Zbiornik na nasiona i nawóz

Siewniki Gigante Pressure posiadają, umieszczony centralnie, duży zbiornik podzielony przegrodą na nasiona i nawóz. Dwa dystrybutory umożliwiają jednoczesny wysiew różnych, równomiernie wymieszanych materiałów w tym samym czasie lub większą ilość siewu bez nawozu. Wersja 400 posiada zbiornik o pojemności 2390 l (1575 l część przeznaczona nasiona, 815 l na nawóz), natomiast pozostałe mają zbiornik mieszczący 3180 l (2080 l nasiona, 1100 l nawóz). Urządzenie umożliwia dystrybucję nasion i nawozów o różnej wielkości granulatu, nawet w dużych ilościach (maksymalnie 350 kg/ha nasion i 550 kg/ha nawozu) w stosunku do szerokości siewu i prędkości działania. Zbiornik jest łatwy w czyszczeniu, posiada okienko do kontroli poziomu nasion oraz system wewnętrznego oświetlenia. Dozowanie materiału siewnego sterowane jest elektrycznie poprzez system Isobus Genius Master. Wszystkie operacje kontrolowane są z monitora w kabinie ciągnika, co zapewnia komfort podczas pracy. Siew odbywa się bez opóźnień czy strat na krańcach pola, a zmiana dawki wysiewanego materiału odbywa się bezpośrednio z kabiny kierowcy, również podczas jazdy. Zastosowanie interfejsu systemu GPS umożliwia rozprowadzanie nasion i nawozu o zmiennej dawce. Sensor GPS można stosować do kontroli prędkości.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.