Nowości Uprawa i siew

Pług dłutowy w ofercie Landstal

Data publikacji:

Firma Landstal z siedzibą w miejscowości Masłowice oferuje szeroki wachlarz maszyn do uprawy roli. Są to m.in. agregaty uprawowo-siewne, podorywkowe i ścierniskowe, brony talerzowe, głębosze, wały posiewne i siewniki. W asortymencie producenta pojawił się także nowy pług dłutowy TerraDeep XL, który ma być początkiem całej gamy maszyn dostępnych dla większości gospodarstw.

    Pług dłutowy w ofercie Landstal

Nowa seria pługów firmy Landstal będzie podzielona na trzy grupy: wersję lekką, standardową oraz ciężką do pracy w trudnych warunkach terenowych. Najlżejsza wersja występować będzie wyłącznie w wersji zrywalnej, natomiast dwie pozostałe będą posiadały zabezpieczenie słupicy w sposób zrywalny bądź bardziej popularny - hydrauliczny. Zabezpieczenie hydrauliczne sprawdzi się zwłaszcza w przypadku prac na glebach kamienistych. Model TerraDeep XL to właśnie najcięższa wersja z tej gamy produktowej.

Co oferuje TerraDeep XL?

Produkcja pługów dłutowych Landstal rozpoczęła się od najciężej wersji, ponieważ według firmy na takie maszyny jest obecnie duże zapotrzebowanie. Wersja 3-metrowa pługa występuje w dwóch wariantach: 5  lub 7 słupic, natomiast wersja 2,5 metrowa posiada 5 słupic. Co więcej każda z maszyn ma podwójny wał kolczasty, regulowany za pomocą hydrauliki. TerraDeep XL oferuje także innowacyjne rozwiązania. Praktyczne są np. dodatkowe małe wałki na skraju maszyny, które mają za zadanie wyrównywanie nasypów gleby powstałych pomiędzy przejazdami.

Landstal jako jedyny producent stosuje w tym przypadku hydrauliczne składanie tych wałków, dzięki czemu operator nie musi za każdym razem wychodzić z traktora, by je złożyć. Prace polowe ułatwią również ekrany boczne składane oczywiście za pomocą hydrauliki.

Prezentowany model TerraDeep XL wyposażony jest w słupice o szerokości 35 mm, jego głębokość robocza wynosi 55 cm. W mniejszych modelach słupica będzie mniejsza, co spowoduje mniejsze zapotrzebowanie pługów na moc. Mówiąc o mocy, jej zapotrzebowanie zaczynać się będzie już od 140 KM, a kończyć na 400 KM. TerraDeep XL wymaga tutaj co najmniej 180 KM. 

Obecnie trwają testy prototypowych maszyn w różnych regionach naszego kraju, w różnych warunkach glebowych. Produkcja seryjna planowana jest już jesienią tego roku. 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.