[ATR] Aktualności PIGMiUR

PIGMiUR - Optymizm rośnie

Data publikacji:

Kolejne badanie na temat nastrojów w branży rolniczej w Polsce zostało przeprowadzone przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych we wrześniu 2017 r. Jego celem jest poznanie opinii przedsiębiorców o aktualnej sytuacji w branży i przewidywaniach odnośnie przyszłej koniunktury. Finalnie powstaje barometr nastrojów w branży maszyn i urządzeń rolniczych, który uzyskał właśnie rekordowy poziom w historii badania prowadzonego od czerwca 2014 r.

Ostatnie badanie potwierdza oczekiwania, które deklarowane były wiosną tego roku na poprawę koniunktury. Firmy oczekują, że po znaczonym kryzysem roku 2016 branżę czeka wyraźna poprawa wyników sprzedaży. Dlatego też przedsiębiorstwa z nadzieją spoglądają w przyszłość i oczekują poprawy koniunktury, a co za tym idzie także kondycji własnych firm.

Wzrost optymizmu znajduje odzwierciedlenie w indeksie wyliczanym na podstawie wyników tego badania. Wartość indeksu ponownie wzrosła do rekordowego poziomu +2,1 pkt., co najlepiej wskazuje na umacnianie się nastrojów pozytywnych.

Więcej na łamach nr 21/2017 atr express - aktualności techniki rolniczej.

GA

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.