Państwo Stańczakowie znają branżę rolniczą „od podszewki”. Posiadają małe 12-hektarowe gospodarstwo nastawione na produkcję roślinną. Pan Andrzej jako rolnik bardzo dobrze zna się na sprzęcie, a Pani Joanna jest doradcą rolniczym od 15 lat i pomaga we wnioskach o dotacje i w prowadzeniu dokumentacji. Państwo Stańczakowie mieli już do czynienia z handlem, postanowili więc rozpocząć nową działalność we współpracy z marką Kramp, wykorzystują okres przebranżowienia.
Obecny rynek potrzebuje sklepów z dostępnym od ręki towarem, tak że klient może obejrzeć sprzęt na miejscu i go zakupić, a w bliskiej okolicy takiego nie było. Początkowo problemem było jednak znalezienie odpowiedniego lokalu, który spełniałby szereg wymogów. Kiedyś trzeba było np. mieć powyżej 250 m² na parterze. Teraz jest już łatwiej, ale i tak potrzebna jest dobra lokalizacja, dobry dojazd i parking dla klientów. – Cztery lata szukaliśmy lokalu, to nie było takie proste. Kupowanie plus budowanie to byłoby zbyt drogo. Dlatego obiekt, w którym powstaje nowoczesny, samoobsługowy sklep „Powered by Kramp”, jest przez nas wynajmowany – wyjaśnia Joanna Stańczak.
Jak wygląda współpraca?
Umowa na działalność pod szyldem PbK została zawarta na 3 lata. Daje przedsiębiorcy większą swobodę działania i lepsze warunki odnośnie wielkości sprzedaży, systemu ewentualnych kar itd., można też wykorzystać własne pomysły z rozszerzeniem asortymentu oferowanych rozwiązań, co na pewno będzie skutkowało kompleksową i profesjonalną obsługą klienta. Państwo Stańczakowie już teraz mają dużo pomysłów i rozważają różne możliwości, którymi niebawem z pewnością zaskoczą rynek.
Kramp zapewnia jednocześnie odpowiednie środki i szkolenia oraz pełne wsparcie operacyjne i marketingowe. Ma w tej dziedzinie przecież wieloletnie doświadczenie. Tutaj należy wspomnieć też o pomocy przy wyborze zamawianego towaru, jego sposobie ekspozycji na regałach itd. Taka wizualizacja jest bardzo ważna, bo oddziałuje bezpośrednio na klientów i generuje sprzedaż. Bez pomocy firmy Kramp konieczne byłoby dodatkowe zatrudnienie pracowników, aby podołać tylu zadaniom. Szkolenia i wsparcie logistyczne wskazują na silne zaangażowanie strategicznego partnera w tym trudnym, początkowym etapie inwestycji. Podsumowując, niecałe 2 miesiące i sklep zostaje otwarty.
Elastyczniejsze warunki umowy pozwalają na ograniczenie ponoszonych kosztów, są np. różne pakiety docelowe oraz możliwość leasingu wyposażenia. To sprawi, że inwestycja będzie bardziej rentowna i szybciej się zwróci. Standardowo powinny być to około 3 lata. Zamówienia są realizowane przez obsługę sklepu, Kramp udostępnia ku temu odpowiednie narzędzia, prowadzi też szkolenia. – Na rynku jest spora konkurencja, ale sklepy lepiej funkcjonują, gdy są bliżej klienta – mówi Andrzej Stańczak.
Nowy koncept „Powered by Kramp” daje dwie drogi prowadzenie biznesu: PBK Dealer oraz PBK Partner, w którym otrzymuje się wsparcie w postaci projektu aranżacji sklepu z wizualizacją zewnętrzną i wewnętrzną oraz wyceną kosztów ponoszonych na wyposażenie i wybrany asortyment.
Polecamy produkty z naszego sklepu: