[ATR] Technika Solan

Pielniki i sadzarki od Solana

Data publikacji:

Firma Solan z siedzibą w podlubelskiej miejscowości Turka to doskonale znany na naszym rynku producent maszyn rolniczych. Założone w 1981 r. przedsiębiorstwo ma obecnie w swojej ofercie bogaty asortyment sadzarek do wielu roślin warzywnych, owoców, ziół, krzewów oraz materiału szkółkarskiego, a także maszyn do pielęgnowania plantacji rzędowych.

Nasza firma rozpoczynała od produkcji bardzo prostych tarczowo-chwytakowych sadzarek do ziemniaków. Kryzys w rolnictwie, który nieco później zapanował, spowodował jednak konieczność szukania innych branż. Postawiliśmy wtedy na produkcję blach dachowych, która jest od tego czasu podstawowym filarem naszej działalności. To pozwoliło nam przetrwać, a z czasem również wrócić do produkcji maszyn rolniczych - wyjaśnia Mateusz Czech z firmy Solan.

Dla producentów warzyw i szkółkarzy

Rodzinne przedsiębiorstwo zdecydowało się przy tym skorzystać z już zdobytego doświadczenia w rolnictwie, co zarazem zdeterminowało decyzję, iż grupą docelową zostały gospodarstwa warzywnicze i szkółkarskie. Oferowany asortyment Solan sukcesywnie modernizuje (chętnie korzystając z pomysłów zgłaszanych przez użytkowników, zmieniając np. system regulacji kół ugniatających), doprowadzając do europejskiego poziomu pod względem jakości oraz rozwiązań technicznych. Podstawowym produktem są pielniki, sukcesywnie rozszerzane o kolejne propozycje, jak np. pielniki z podsiewaczami nawozu czy z kierowanymi sekcjami, pozwalającymi uniknąć uszkodzeń roślin rosnących w nierówno zasadzonych rzędach. Z kolei w odpowiedzi na coraz bardziej dokuczliwy problem zwalczania chwastów w międzyrzędziach producent wprowadził pielniko-opryskiwacze, ze specjalnymi obrotowymi osłonami, które pozwalają bezpiecznie opryskiwać herbicydami chwasty bez ryzyka opryskania sadzonek uprawy. Warto dodać, że maszyny te mają budowę modułową, pozwalającą na zastosowanie różnych sekcji i elementów roboczych, jak np. gwiazd pielących umożliwiających ekologiczną uprawę bez chemicznego zwalczania chwastów.
Oferta firmy Solan obejmuje również półautomatyczne sadzarki chwytakowe i karuzelowe, umożliwiające sadzenie roślin w rozstawie od 7 cm w rzędzie oraz z minimalnym rozstawem rzędów wynoszącym 48 cm. Sadzarki chwytakowe nadają się do sadzenia zarówno...

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 06/2020 - zamów:

bezpłatny egzemplarz lub prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.