Nowości

Pielnik z Brześcia Kujawskiego

Data publikacji:

Firma Krukowiak stawia na mechaniczne zwalczanie chwastów w uprawach roślin. Producent z Brześcia Kujawskiego testuje właśnie pielnik ekologiczny do uprawy międzyrzędowej.

    pielnik krukowiak

Podstawowym elementem roboczym w 12-rzędowym pielniku (egzemplarz testowy) są sprężyste redliczki z szerokimi gęsiostópkami, za którymi rozlokowane są sprężyste palce umożliwiające wyciąganie roślin na powierzchnię gleby. 

Według zapowiedzi prototypowa maszyna ma zostać wyposażona w najnowocześniejsze systemy sterowania. Do precyzyjnego prowadzenia pielnika w rzędzie zostanie zastosowany system z kamerą „czytającą” poszczególne rzędy rośliny uprawnej. Co więcej, w ekopielniku zastosowany zostanie również system automatycznego podnoszenia poszczególnych sekcji roboczych, znajdujący zastosowanie podczas pracy na klinach czy na uwrociach. 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.