[ATR] Nowości KFMR Krukowiak

Pielnik z Brześcia Kujawskiego

Data publikacji:
pielnik krukowiak

Firma Krukowiak stawia na mechaniczne zwalczanie chwastów w uprawach roślin. Producent z Brześcia Kujawskiego testuje właśnie pielnik ekologiczny do uprawy międzyrzędowej.

Podstawowym elementem roboczym w 12-rzędowym pielniku (egzemplarz testowy) są sprężyste redliczki z szerokimi gęsiostópkami, za którymi rozlokowane są sprężyste palce umożliwiające wyciąganie roślin na powierzchnię gleby. 

Według zapowiedzi prototypowa maszyna ma zostać wyposażona w najnowocześniejsze systemy sterowania. Do precyzyjnego prowadzenia pielnika w rzędzie zostanie zastosowany system z kamerą „czytającą” poszczególne rzędy rośliny uprawnej. Co więcej, w ekopielniku zastosowany zostanie również system automatycznego podnoszenia poszczególnych sekcji roboczych, znajdujący zastosowanie podczas pracy na klinach czy na uwrociach. 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.