Nowości Ochrona i nawożenie

Pielnik Ullmanna ze sztuczną inteligencją

Data publikacji:

Podczas marcowych targów Agrotech w Kielcach firma Farmsystems zaprezentowała po raz pierwszy pielnik optyczny Ullmanna, który wspierany sztuczną inteligencją jest w stanie skutecznie rozpoznać ochranianą roślinę, zajmując się jedynie usuwaniem chwastów.

    Pielnik Ullmanna ze sztuczną inteligencją

Pielnik Ullmanna jest wyposażony w szereg innowacyjnych rozwiązań umożliwiających efektywne usuwanie chwastów w uprawach rzędowych. Kluczowym elementem są zbiorniki wyrównawcze ze sprężonym powietrzem, które wprawia w ruch metalowe łapki pielące. Dzięki temu mogą one reagować natychmiast, bez chwili zwłoki, a przy tym pielić efektywnie nie tylko w miedzyrzędziach, ale również w rzędzie. Przez to pielnik Ullmanna sprawdzi się w pieleniu upraw w rzędzie blisko siebie, np. 6-7 cm, z całkiem sporą prędkością roboczą – nawet do 5 km/h. Według firmy jest w stanie odróżnić nawet 99% roślin od chwastów, nawet w przypadku pól o "złym" wyglądzie. Oświetlenie umożliwia pracę zarówno w dzień, jak i w nocy, eliminując problem różnych kątów padania promieni słonecznych. Istotne przy tym, że pielnik jest łatwy w obsłudze – nie ma potrzeby żadnej kalibracji. 

Co jednak nie mniej ważne, wyposażony w czujniki optyczne pielnik wsparty jest maszynowym uczeniem, które zajmuje jedynie kilka godzin – dane z maszyny przesyłane są do znajdującej się w gestii producenta bazy upraw, co zwiększa spektrum chronionych w ten sposób roślin. Dzięki temu rozpoznaje kilkadziesiąt upraw przez co można ją efektywnie wykorzystywać w uprawach rzędowych, takich jak buraki cukrowe, kapusta biała, cykoria czy nawet kukurydza. 

Polecamy produkty z naszego sklepu:Polecamy produkty z naszego sklepu:Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.