Nowości

Pichon - Rozrzutniki pod kontrolą

Data publikacji:

Francuski producent maszyn rolniczych Pichon wprowadził do oferty nowy system DPAE. Jest to kolejne rozwiązanie firmy, które ma w znacznym stopniu zwiększyć precyzję urządzeń nawozowych.

Pichon to francuskie przedsiębiorstwo, które od lat specjalizuje się w produkcji urządzeń do dystrybucji nawozów organicznych. W ofercie producenta są między innymi wozy asenizacyjne oraz rozrzutniki obornika.

Pichon to również jeden z tych producentów maszyn rolniczych, który nie pozostaje obojętny na aktualne trendy technologiczne. Dwa lata temu Francuzi opracowali nową aplikację mobilną Tact-Master umożliwiającą sterowanie pracą wozu asenizacyjnego za pomocą tabletu. Na sezon 2017 oferta wyposażenia urządzeń Pichon znów uległa rozbudowie.

Mowa o nowym systemie “DPAE”, który daje możliwość kontrolowania szybkości aplikacji obornika. Jak nie trudno się domyślić w nowe rozwiązanie mogą być wyposażone rozrzutniki obornika. Producent zaznacza, że istnieje możliwość wykorzystania układu w całej gamie ocynkowanych rozrzutników. System pozwala na kontrolowanie dawki obornika poprzez zmianę prędkości podłogi rozrzutnika. Warto przy tym zaznaczyć, że szerokość pracy nie ulega zmianie, podobnie jak prędkość maszyny.
Sercem nowego układu jest komputer pokładowy montowany bezpośrednio w kabinie. Wyposażono go w panel dotykowy i kilka przycisków funkcyjnych. Za jego pomocą operator wprowadza rodzaj rozrzucanego materiału, jak np. obornik bydlęcy, kompost, odpady zielone, wapno itd. Następnie pozostaje ustawienie docelowej dawki. Aktywny układ monitoruje obciążenie i dostosowuje prędkość przesuwu podłogi rozrzutnika tak, aby zadane wartości pozostały niezmienne. Producent podkreśla, że obornik skanowany jest na bieżąco za pomocą ultradźwiękowego czujnika umieszczonego na drzwiach maszyny. Takie rozwiązanie ma zapewniać większą dokładność pracy w porównaniu do urządzeń konkurencyjnych.
Wspomniany wcześniej sterownik umożliwia stworzenie bazy danych pól i nazw klientów, co okaże się szczególnie przydatne w przypadku firm usługowych.
bk
Fot. firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.