Technika

Pichon - Przegubowe ładowarki z Francji

Data publikacji:

Ładowarki przegubowe to częsty widok w gospodarstwach rolnych. Konstrukcje tego typu produkuje również firma Pichon. Oprócz urządzeń z tradycyjnymi systemami podnoszenia są również modele z wysięgnikami teleskopowymi.

  Produkcja ładowarek to jedna z głównych gałęzi produkcji francuskiej firmy Pichon. Mowa o ładowarkach przegubowych, które z uwagi na kompaktowe wymiary i dużą zwrotność mają szerokie zastosowanie w rolnictwie. Należy jednak zaznaczyć, że - w zależności od rozmiarów i możliwości maszyny tego typu są z powodzeniem wykorzystywane w sadownictwie, przy utrzymaniu terenów zieleni czy budownictwie.
  Aktualna oferta Pichon obejmuje 6 maszyn wyposażonych w silniki o mocy od 26 do 75 KM. W mniejszych konstrukcjach stosowane są jednostki Caterpillar o mocy 26, 34 i 50 KM. Większe ładowarki zasilane są silnikami Deutz o mocy 60 i 75 KM. Dzięki zastosowaniu m.in. katalizatora utleniającego jednostki Deutza spełniają normy emisji spalin Stage IIIB. We wszystkich modelach moment obrotowy przenoszony jest na koła za pomocą przekładni hydrostatycznej. Napędzane są wszystkie 4 koła.

  Cechy charakterystyczne

  Cechą ładowarek Pichon jest zastosowanie przegubu skrętnego. Kąt skrętu w najmniejszym modelu wynosi 55 °. W większych oscyluje w zakresie od 40 do 45°. Warto przy tym zaznaczyć, że Francuzi zastosowali tutaj oscylujący przegub, który znacznie ułatwia pokonywanie nierówności terenowych.


  To, co w przypadku ładowarek jest jednym z najważniejszych elementów decydującym o wyborze konkretnej konstrukcji, to ramię podnoszące. W przypadku ładowarek Pichon wykorzystywane są dwa rozwiązania konstrukcyjne. Większość modeli ma montowane ramię w postaci prostowodu mechanicznego zachowującego rzecz jasna określony kąt narzędzia. To najbardziej rozpowszechnione rozwiązanie w ładowarkach przegubowych. W modelu 34.50 zastosowano dwa siłowniki podnoszenia zamiast jednego ustawionego centralnie, jak to ma miejsce w mniejszych maszynach. Zupełnie inny rodzaj wysięgnika zastosowano w modelach 45.60 oraz 45.75. Mowa o stosunkowo rzadko spotykanym w ładowarkach przegubowych wysięgniku teleskopowym. W obu przypadkach maksymalna wysokość podnoszenia wynosi 4,5 m.
  Warto zaznaczyć, że Pichon zadbał o logiczny system nazewnictwa poszczególnych modeli, który ułatwia ustalenie możliwości danej konstrukcji. Pełna gama ładowarek obejmuje urządzenia: 26.26, 29.26, 29.34, 34.50, 45.60; 45.75. Pierwsza liczba odnosi się do maksymalnej wysokości podnoszenia ramienia, a druga do mocy silnika.

  Producent umożliwia wybór ładowarki w jednym z czterech wariantów kabinowych oznaczanych symbolami A, F, K i C. Pierwszym i zarazem najprostszym jest składana rama ochronna. Operator z pewnością pewniej poczuje się w ładowarce z ramą stałą, wyposażoną także w zadaszenie. Z kolei wersja Kanopy została zaopatrzona w przednią i tylną szybę. Największy komfort zapewnia rzecz jasna kompletna kabina z drzwiami.
  BK

  Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

  Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

  YouTube atrexpress

  zobacz więcej

  Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


  W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

  Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


  W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

  Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

  Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.