[ATR] Nowości

Perard - Specjaliści od przeładunku

Data publikacji:

Logistykę podczas żniw można wesprzeć na różne sposoby. Jednym z ciekawszych jest zastosowanie koszy przeładunkowych, dzięki którym ciężarówki nie muszą wjeżdżać na pole i niszczyć struktury gleby. Jest to również podstawowa zaleta mobilnych urządzeń tego typu z serii Trans-eXpress oferowanych przez francuską firmę Perard.

Jeśli chodzi o kosze przeładunkowe Trans-eXpress, dostępne są modele ze zbiornikiem o objętości 3,3 m³ (długość zbiornika 3,5 m; TE 1000) i 3,8 m³ (długość zbiornika 3,8 m; TE 500R/T). W tym drugim przypadku dostępne są dwa warianty - kosz z oznaczeniem R może zostać doczepiony do samochodu dostawczego lub pojazdu z napędem na 4 koła (homologacja - 130 km/h), zaś z literą T w nazwie - do ciągnika (homologacja - 25 km/h). Z prędkością 25 km/h może poruszać się również mobilne ciągnikowe urządzenie TE 1000.

Z przenośnikiem ślimakowym…

Pojazdy Trans-eXpress to w zasadzie ruchome zasobniki umożliwiające ładowanie ciężarówki ze zwykłej skrzyni ładunkowej - wyposażone są w przenośnik załadunkowy ślimakowy lub taśmowy, umożliwiające szybki przeładunek (na wysokość do 4,9 - TE 500R/T lub 4,1-5 m - TE 1000) ziarna i innych produktów ze zwykłych wywrotek na samochody, a nawet wagony kolejowe. W modelach ze zbiornikiem o pojemności 3,8 m³ do napędzania ślimaka przy wykorzystaniu klap skrzyni ładunkowej wystarcza silnik o mocy 80 KM - w przypadku drzwi automatycznych zapotrzebowanie mocy jest większe i wynosi 130 KM. Przepływ ze skrzyni ładunkowej również w tej pozycji umożliwia prędkość robocza ślimaka (o średnicy 500 mm) wynosząca 9 m³. Warto dodać, iż kosz przyjęciowy Trans eXpress 500 może zostać na życzenie klienta wyposażony w działający autonomicznie silnik spalinowy, a także w sprzęg boczny, umożliwiający przemieszczanie urządzenia podczas opróżniania.

…lub taśmowym

Z kolei w koszu przyjęciowym TE 1000 przenośniki ślimakowe zostały zastąpione przez dwa przenośniki z taśmami gumowymi o szerokości 0,9 m (przenośnik dolny) i 1 m (przenośnik opróżniający), który umożliwia przenoszenie wszelkiego rodzaju wytworów produkcji rolnika, takich jak: kiszonki, buraki, całe kolby kukurydzy, wióry drewniane czy też ziemniaki.

GA

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.