Technika

Müller Elektronik - nowe terminale sterujące

Data publikacji:

Firma Müller Elektronik dostarcza rozwiązania dedykowane dla rolnictwa precyzyjnego. Oferowane terminale sterujące zawierają wiele fabrycznie zainstalowanych aplikacji i dzięki temu każdy klient ma możliwość sprawdzenia, która z nich jest mu potrzebna. Po upływie trybu testowego np. 50 h można wykupić bezterminowy dostęp do wybranej aplikacji na danym terminalu. Taka forma sprzedaży i promocji produktów ma wiele zalet – wypróbuj, zanim kupisz.

Wiele aplikacji firmy Müller Elektronik działa synergicznie z innymi, co pozwala np. na współpracę różnych maszyn i ich modułów, bezpośrednią wymianę danych i efektywniejszą pracę. Do tego typu produktów zalicza się również Section Control, która do prawidłowego działania wymaga aplikacji Isobus UT sterującej działaniem szyny Isobus oraz system nawigacji polowej Track Leader z odbiornikiem GPS.

Section Control to aplikacja odpowiadająca za automatyczne włączanie i wyłączanie poszczególnych sekcji roboczych w różnych maszynach, a także pojedynczych elementów wykonawczych np. rozpylaczy/tarcz rozsiewaczy lub całych systemów dozowania. Zgodna ze standardem Isobus 11783 aplikacja umożliwia sterowanie pracą maksymalnie 18 sekcji roboczych lub 256 elementów pojedynczych. Jest narzędziem uniwersalnym i może bez problemów współpracować ze zgodnymi z tą normą maszynami różnych producentów.

Działanie aplikacji oparte jest na pozycjonowaniu GPS. System automatyczne uruchamia odpowiednie elementy robocze na wybranym obszarze, a dezaktywuje je po wjechaniu na nieuprawniony obszar pola lub taki już wcześniej poddany zabiegowi agrotechnicznemu. Tylko jedna aplikacja zapewnia tryb automatyki dla sekcji roboczych opryskiwaczy, siewników i/lub rozsiewaczy nawozów.

Zaawansowane aplikacje

Aplikacje Multi Control oraz Multi Section Control jeszcze bardziej rozszerzają możliwości maszyn. Multi Control umożliwia sterowanie maszynami wyposażonymi w kilka niezależnych układów dozowania, a jej działanie opiera się na przygotowanych wcześniej mapach. Aplikacja Multi Section Control zapewnia z kolei jednoczesne, indywidualne sterowanie automatyką wszystkich elementów roboczych.

Multi SC może być np. stosowana podczas obsługi siewników pneumatycznych wyposażonych w kilka zbiorników i niezależnych aparatów wysiewających. Podczas pracy poszczególne układy sterowania są wówczas uruchamiane w odpowiednim czasie i kolejności, co zapobiega zarówno nakładkom, jak i omijaniu stref wysiewu.

Kolejne aplikacje wspomagające prace polowe to Isobus TC oraz Track Leader. Pierwsza z nich umożliwia pracę z zastosowaniem map aplikacyjnych (format Iso-XML) dla jednoczesnego stosowania różnych dawek np. ŚOR, nawozów, materiałów siewnych itd. w zależności od zmapowanego zapotrzebowania i z wykorzystaniem automatyki sterowania. Zapewnia to uzyskanie pełnej dokumentacji dla wykonanych zabiegów agrotechnicznych na osi czasu, archiwizację stosowanych map polowych oraz dokładne określenie plonowania.

Aplikacja Track Leader poprzez podłączony terminal sterujący identyfikuje komputery pokładowe używanych maszyn, nadaje im numery i tworzy profile pozwalające na indywidualne ustawianie parametrów pracy dla każdej z nich, przy czym parametry definiowane fabrycznie nie muszą być już korygowane. Dzięki aplikacji Track Leader można np. zdefiniować typ maszyny, stopień i tolerancje nakładania, możliwość nakładania przy granicy, nakładanie rozpylaczy oraz opóźnienie aplikowania stosowanego środka. Możliwości i konfiguracji jest bardzo wiele.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.