Nowości Ochrona i nawożenie

Pełna gama rozsiewaczy Maschio Gaspardo Primo

Data publikacji:

Firma Maschio Gaspardo wprowadza nowe rozwiązania w rozsiewaczach nawozu z serii Primo, które umożliwiają bardzo precyzyjne dozowanie nawozów i w ten sposób minimalizują straty związane z niedokładnym rozsiewem. Nowością w gamie Primo jest najbardziej zaawansowany technicznie model EWH Isotronic, dostępny także w konfiguracji Exclusive.

    Pełna gama rozsiewaczy Maschio Gaspardo Primo

Rozsiewacze serii Primo zostały zaprojektowane i są produkowane we włoskich zakładach Maschio Gaspardo. Dostępne są w pojemności od 1270 do 4500 l, w czterech wersjach: M z ręczną regulacją wysiewu, E i E Isotronic z elektryczną regulacją wysiewu, EW z elektryczną regulacją wysiewu i systemem ważenia oraz EW Isotronic z elektryczną regulacją wysiewu i systemem ważenia oraz z systemem zarządzania sekcjami.

EW i EWH z systemem Isotronic

Rozsiewacze EW i EWH oraz ich wersje z systemem Isotronic są bardzo zaawansowane technicznie. Ich konstrukcja oparta na równoległoboku ułatwia agregację z ciągnikiem i pozwala na sprawne przenoszenie obciążenia mechanicznego ze zbiornika na ogniwo obciążnikowe. Przepływ nawozu jest niezakłócony przez cały czas, a podczas jazdy w nierównym terenie przydatny jest akcelerometr, który zapewnia prawidłowy odczyt wagi w każdych warunkach. Zbiornik nawozowy składa się z kosza zasypowego, w którego wnętrzu umieszczone są kratki przesiewające zbrylony nawóz. Pod spodem znajdują się z kolei dwie osłony stożkowe zapewniające stały przepływ materiału.

W razie potrzeby pojemność zbiornika można zwiększyć, stosując dodatkowe nakładki. Dystrybucja nawozu odbywa się poprzez system Twin Shutter z dwoma zasuwami na każde wyjście. Pierwsza z nich reguluje żądaną dawkę nawozu, a druga steruje otwieraniem i zamykaniem. Wylot nawozu ułatwiają ponadto wibracyjne mieszadła osadzone na wałach mimośrodowych. Istotne jest to, iż niska prędkość obrotowa mieszadeł zapobiega efektowi mielenia nawozu na pył. Opatentowany system szybkiego montażu tarcz rozsiewających pozwala na wymianę osprzętu w mniej niż 5 minut.

Rozsiewacze w wersji Isotronic dają możliwość zarządzania kontrolą sekcji wysiewających (Section Control) poprzez 32 sekcje, po 16 na każdą stronę. Isotronic może współpracować również z dedykowanymi aplikacjami i stosować funkcję zmiennego dawkowania Variable Rate (VR). Firmowa aplikacja Maschio-Gaspardo to Spreader Smart Set, dostępna jest na smartfony i tablety.

Rozsiewacze EWH bez konieczności użycia WOM

Modele Primo EWH to rozsiewacze z elektryczną kontrolą parametrów rozrzutu (E), z systemem wagowym (W) i niezależnym hydraulicznym napędem tarcz (H). Mogą z powodzeniem pracować bez użycia wału odbioru mocy, ponieważ do napędu tarcz wykorzystują układ hydrauliczny ciągnika. Do prawidłowego działania wymagają jednak minimalnej wydajności przepływu 70 l/min i ciśnienia roboczego na poziomie 180 barów. Rozsiewacze EWH wyposażono we własny dystrybutor oleju, mogą współpracować z ciągnikami posiadającymi pompy typu Load Sensing lub bez nich.

Modele EWH Isotronic będą również dostępne w konfiguracji Exclusive, w której tarcze rozrzucające napędzane są przez dwa niezależne silniki hydrauliczne z kontrolą prędkości obrotowej tarcz w kabinie, posiadają własny filtr oleju, do tego czujnik elektryczny zatkanego filtra z sygnałem alarmowym, czujniki pustego zbiornika, funkcję elektrycznego zarządzania punktem padania nawozu na tarcze oraz łopatki typu HD - Heavy Duty. 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.