Pare słów o rozwijających się firmach

Data publikacji:
sauerburger

Wróćmy na chwilę do listopadowej Agritechniki. Właśnie tam firma Sauerburger zaprezentowała mulczer wielkopowierzchniowy Pegasus Autark 8000 o szerokości roboczej 7,9 m wyposażony we… własny silnik firmy John Deere o mocy 300 lub 350 KM. Dzięki temu maszynę tę można agregatować z ciągniki o mocy jedynie 90 KM!

Firmy Lemken i APV rozpoczynają współpracę. Od początku br. Lemken będzie wyposażał (na życzenie) brony talerzowe Rubin i Heliodor oraz kultywatory Karat i Kristall w siewniki pneumatyczne rodem z Austrii.

Rynek nowych ciągników rolniczych w Niemczech dynamicznie rośnie. W okresie od stycznia do listopada 2019 r. zarejestrowano tam 26 759 ciągników, co oznacza wzrost aż o 13% w porównaniu do tego samego okresu w roku 2018.

Startuje nowy sezon imprez wystawienniczych w Polsce. Zainauguruje go odbywająca się w cyklu dwuletnim Polagra - Premiery. Targi odbędą się w dniach 17-19 stycznia na terenie obiektów należących do MTP - bez wątpienia będzie można w ich trakcie zobaczyć szereg nowości, które swoją światową premierę miało podczas listopadowej Agritechniki.

121,75 KM taka była średnia moc nowego ciągnika rolniczego zarejestrowanego w 2019 r. Oczywiście wartości te bardzo różnią się w ujęciu regionalnym. Dla porównania - w woj. opolskim średnia moc wyniosła 156,8 KM, a w woj. małopolskim - jedynie 95,21 KM.

Niemiecka firma Agravis Technik Center i kanadyjski dom aukcyjny Ritchie Bros będą kontynuować prowadzoną od 2004 r. współpracę. Jej efektem było uczestnictwo w cyklicznie organizowanych cztery razy w roku aukcjach. Każdorazowo realizowanych jest tam nawet do 2500 transakcji, wśród których wiele dotyczy sprzętu oferowanego przez Agravis.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.