Aktualności

Owocna współpraca Awemak z Bernardin

Data publikacji:

Poszukiwania nowych rynków zbytu czasami dają pozytywny rezultat na drugim krańcu świata. Tak jest w przypadku firmy Awemak, która zajmuje się produkcją maszyn uprawowych. Polski producent znalazł jednak swój sposób na ekspansję przez Atlantyk i zamiast tradycyjnego modelu exportu maszyn, poprzez umowę z lokalnym dilerem, podjął decyzję o nawiązaniu stałej, obustronnej współpracy z jednym z największych producentów maszyn rolniczych w Ameryce Południowej - firmą Bernardin.

    Owocna współpraca Awemak z Bernardin

Specyfika uprawy w europejskich i południowoamerykańskich warunkach różni się, dlatego inżynierowie obu firm intensywnie pracowali nad odpowiednim dostosowaniem parametrów technicznych polskich maszyn. Trwało to 4 lata i właśnie w tym czasie maszyny były testowane i optymalizowane, aby w efekcie końcowym wprowadzić na rynek niezawodny produkt mogący konkurować z najbardziej rozpoznawalnymi producentami.

Testy były bardzo intensywne, a ich skala nie ma porównania do warunków europejskich, ponieważ każda maszyna ciężko przepracowała od kilku do kilkunastu tysięcy hektarów. W lutym 2022 r. faza testów została z powodzeniem zakończona i zatwierdzono do produkcji ostateczne wersje maszyn, które już na początku lipca były prezentowane podczas pokazów polowych w Ameryce. Czas ten był dobrą okazją do wymiany doświadczeń między firmami oraz na promocję naszego kraju.

Marka Bernardin oficjalnie w Polsce

W wyniku współpracy pomiędzy Awemak i Bernardin powstała seria bron talerzowych o wysokiej wytrzymałości. Potwierdzeniem ich jakości i wytrzymałości jest gwarancja producenta udzielana na okres 2 lat lub przepracowanych 3 tys. ha. To jednak nie wszystko. Firma Awemak została wyłącznym dystrybutorem marki Bernardin w Polsce i wprowadza na nasz rynek maszyny takie jak wozy przeładowcze, rozsiewacze do nawozów, samojezdne opryskiwacze oraz linie do magazynowania ziarna w rękawach.

Polski importer Bernardin skupia się obecnie na promocji i rozwoju technologii magazynowania ziarna w rękawach foliowych, zapowiadając przy tym pokazy pracy maszyn w sezonie zbiorów kukurydzy. Trwają równocześnie prace nad adaptacją innych modeli maszyn do warunków ekstremalnego obciążenia.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.