Gospodarka i rolnictwo

Oszczędności a nowoczesne opryskiwacze

Data publikacji:

Czy stosowanie nowoczesnych opryskiwaczy umożliwia zmniejszenie wydatków na środki ochrony roślin? Czy pozwala na redukcję ilości spożytkowanych nawozów płynnych? Na te i inne pytania odpowiedzieli rolnicy użytkujący opryskiwacze firmy John Deere.

    kierownica john deere

Rolnicy z całego kraju odpowiedzieli na pytania zadane przez firmę John Deere, dotyczące wpływu użytkowania modeli ich opryskiwaczy na kieszeń rolnika. Przygotowane serię "Liderzy Ochrony Roślin", wykazujący liczbę zaoszczędzonych pieniędzy dla poszczególnych modeli. Na jakie atuty opryskiwaczy zwrócili uwagę rolnicy?

Relacje

Pan Wiktor z pow. międzyrzeckiego relacjonuje, iż najważniejszymi cechami, na które zwraca uwagę u opryskiwaczy jest precyzja dawkowania i kontrola sekcji. Rolnik posiada gospodarstwo o wielkości 220 ha.

– Dzięki zastosowaniu tego modelu zmniejszyłem ilość zużywanych środków ochrony roślin o 8 proc., a wydatki na nawozy płynne spadły o 45 zł na hektarze. Po podsumowaniu wychodzi blisko 10 000 zł w całym gospodarstwie w skali roku – oznajmia pan Wiktor.

Wiele zalet odnajdują również pan Krzysztof i i pan Grzegorz. Pierwszy zaznacza, że na pochwałę zasługuje szybko działający boom-trac, drugi docenia możliwość sprawnego działania maszynami.

Oprócz oszczędności, ważne jest także, aby zwrócić uwagę na parametry techniczne maszyny i zadać sobie pytanie - jakiego sprzętu potrzebuję? Pan Sebastian z pow. legnickiego przyjrzał się systemowi recyrkulacji cieczy, dzięki któremu miejsca trudno dostępne przestały stanowić problem dla opryskiwaczy.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.