[ATR] Nowości

Ostler/Aureus Agro - Hydraulicznie rozszerzana przednia oś

Data publikacji:

Rynek nowych ładowarek kołowych jest bardzo bogaty, co nie znaczy, że w pełni obejmuje dostępną ofertę rynkową. Przekonuje o tym firma Aureus Agro, która zdecydowała się wprowadzić na rynek polski produkty pochodzącej z Bawarii, założonej w 1998 r. rodzinnej firmy Ostler. Wyróżniające się wieloma innowacyjnymi rozwiązaniami maszyny prezentowane były po raz pierwszy podczas wrześniowych targów Agro Show w Bednarach.

Najważniejszym rozwiązaniem technicznym zastosowanym w ładowarkach przegubowych Ostler jest dostępna w opcji (opatentowana) hydraulicznie rozszerzana przednia oś podczas jazdy, co zapewnia znacznie większą stabilność i komfort pracy na nierównościach, a także podczas wykonywania manewrów skrętu. Regulacja rozstawu kół przedniej osi (w rozstawie 1,2-1,87 m) trwa kilkanaście sekund i może odbywać się podczas jazdy. Co więcej, gdy zestawimy to z zastosowaną w ładowarkach wahliwą tylną osią, otrzymamy maszynę, która jest praktycznie nie do przewrócenia. Wśród zastosowanych rozwiązań w ładowarkach Ostler warto zwrócić uwagę również na odwrócony maszt teleskopu. W efekcie to całe ramię wysuwa się z prowadnicy, a nie na odwrót, co przekłada się m.in. na mniejsze ryzyko przedostawania się brudu.

Bez kłopotliwego plastiku

Oferta obejmuje dwa charakteryzujące się solidną konstrukcją i wykonaniem (wszystkie elementy konstrukcji są metalowe) modele - K2 i K3 (o masie odpowiednio 2060 i 2280 kg). Są one napędzane silnikiem Kubota lub Perkins o mocy 37 i 50 KM, legitymują się maksymalnym udźwigiem 1600 kg i wysokością podnoszenia 3,3 m (przy tej wysokości udźwig wynosi odpowiednio 1000 i 1250 kg). Dużym atutem tych maszyn jest bardzo wydajny układ hydrauliczny, zasilany pompą o maksymalnej wydajności 47 i 72 l/min, dzięki czemu ładowarki Ostler poradzą sobie bez problemu z dużym wyborem dedykowanych narzędzi roboczych, przesądzających o ich wysokiej funkcjonalności (ramka euro z mechaniczną blokadą), obejmującym nie tylko osprzęt typowo rolniczy, ale również komunalny, budowlany czy do prac ziemnych. Wśród akcesoriów znajdujących zastosowanie w rolnictwie są m.in. łyżki, chwytaki do bel i typu krokodyl, wycinak kiszonki, mulczery i zamiatarki. Ładowarki wyposażone w hydrostatyczny napęd na wszystkie koła (4 silniki hydrauliczne, po jednym na każde koło) mogą poruszać się z prędkością do 18 km/h. W wyposażeniu standardowym są m.in.: trzecia funkcja hydrauliki, wyłącznik prądu czy regulowana kolumna kierownicy.

GA

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.