[ATR] Aktualności

Optibelt - Popularne pasy

Data publikacji:

Specjalista w produkcji wysokiej jakości pasów klinowych i zębatych - firma Optibelt z równym powodzeniem dostarcza części na rynek wtórny, jak i na pierwszy montaż. Założone w 1872 r.

w niemieckim Höxter przedsiębiorstwo jest wiodącym producentem pasków napędowych do wszelkiego typu maszyn, urządzeń przemysłowych i przemysłu motoryzacyjnego.

Optibelt dostarcza pasy głównie do przemysłu, choć duże znaczenie ma również sprzedaż do motoryzacji i rolnictwa - w tym ostatnim segmencie rynku szeroki jest przede wszystkim wybór pasów do kombajnów wszystkich marek. Optibelt oferuje m.in. pasy klinowe, zębate, płaskie czy wielorowkowe (również koła do nich). – Firma Optibelt produkuje pasy zarówno na OEM, jak i na tzw. after market. Produkty dostarczane na rynek wtórny brandowane są naszą marką AgroPower, a co ważne - charakteryzują się dokładnie taką samą jakością, jak pasy dostarczane do producentów na pierwszy montaż, dzięki czemu można się spodziewać, iż będą pracować z taką samą trwałością i niezawodnością jak części oryginalne. Ich jakość nie jest uśredniana, jak ma to nieraz miejsce w przypadku konkurencji, co nie sprawdza się zbyt dobrze w przypadku najbardziej wymagających kombajnów – przekonuje Dawid Krawczyk, doradca ds. technicznych w firmie Optibelt Polska.
Optibelt gwarantuje wysoką jakość sprzedawanych towarów, co jest m.in. zasługą pokaźnych inwestycji w technikę produkcyjną i badania materiałowe. – Producenci maszyn wymuszają rozwój, nie inaczej jest w przypadku kombajnów zbożowych, które muszą być coraz mocniejsze i wydajniejsze. Dlatego też rozwijamy badania nad zastosowaniem w pasach nowych materiałów - idą one zwłaszcza w kierunku bardziej powszechnego zastosowania włókien węglowych. Różnice w wytrzymałości przy zastosowaniu takich materiałów są istotne, ale o wprowadzeniu do produkcji seryjnej można mówić dopiero po zakończeniu wieloletnich badań – uważa Dawid Krawczyk.

Szybkie dostawy

Produkty Optibelt dystrybuowane są za pośrednictwem kilkudziesięciu przedstawicielstw - od 1999 r. również w Polsce. Spółka Optibelt Polska w Dąbrowie Górniczej poza rynkiem polskim zaopatruje również takie kraje jak: Ukraina, Białoruś i kraje bałtyckie. Niemiecka marka Optibelt zyskała dużą rozpoznawalność i popularność na rynku polskim - polskie przedstawicielstwo firmy obsługuje m.in. fabrykę CNH w Płocku. Na rynku wtórnym pasy Optibelt sprzedawane są przez sieć wyspecjalizowanych dystrybutorów - do największych zaliczyć można firmy: Gąska, Agro-Jan, (Bepco), Korbanek czy Kramp - zapewniających pokrycie całego rynku polskiego. Dobre zaopatrzenie rynku zapewnia utrzymywanie wysokich stanów magazynowych - zarówno w obsługującym klientów w całym kraju magazynie w Dąbrowie Górniczej, jak i centralnym magazynie Optibelt w Niemczech, który pozwala w ciągu 24 h zrealizować nietypowe zamówienia.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.