Technika

Optibelt - Niemiecka jakość

Data publikacji:

Dobrze znana również w sektorze rolnym firma Optibelt ma status jednego z czołowych europejskich producentów pasków napędowych. Niemieckie przedsiębiorstwo oferuje napędy pasowe, które osiągają bardzo wysokie stopnie sprawności i przystosowane są do przenoszenia dużych mocy.

  Firma Optibelt została założona w 1872 r. w niemieckim Höxter - obecnie jest to wiodący producent pasków napędowych do wszelkiego typu maszyn i urządzeń przemysłowych oraz przemysłu samochodowego (duży udział na tzw. OEM). Produkcja odbywa się w 5 fabrykach na terenie Europy - dziennie powstaje 180-230 tys. pasów w kilkunastu różnych grupach towarowych. Produkty dystrybuowane są za pośrednictwem kilkudziesięciu przedstawicielstw - od początku 1999 r. również w Polsce (własny magazyn w Poznaniu). W 2002 r. spółka (od grudnia 2015 r. z siedzibą w Dąbrowie Górniczej) przejęła obsługę krajów bałtyckich, a w kolejnych latach także Ukrainy, Białorusi, Mołdawii, Czech, Słowacji i Węgier. – Na rynku polskim marka Optibelt jest bardzo dobrze rozpoznawalna. Marka Optibelt jest silnym dostawcą rozwiązań przeniesienia napędu na pierwszy montaż, jak również na rynek wtórny. Mamy odpowiednie rozwiązania dla przemysłu, motoryzacji i w szczególności do maszyn rolniczych. Współpracujemy z największymi producentami rozwiązań rolniczych takimi jak: CNH, Claas, John Deere, Rostselmash, Kverneland, Krone, Pöttinger, Laverda i wielu, wielu innych – przekonuje Dawid Krawczyk z Optibelt Polska.

  Oryginalne i zamienniki

  W szerokiej gamie produktów marki Optibelt znajdują się m.in. pasy klinowe, zębate, płaskie, wielorowkowe i inne. Optibelt oferuje również koła do wyżej wymienionych pasów. – Mamy specjalny katalog rolniczy, w którym można znaleźć wszystkie numery części oryginalnych do kombajnów, obok których znajdują się wprowadzone w 2012 r.
  nasze zamienniki AgroPower. Dzięki tym numerom można mieć pewność otrzymania w stu procentach odpowiedniego zamiennika części oryginalnej. Nie będzie to pas słabszy, nie będzie to pas o innej długości - mamy zawsze pewność tego, że się sprawdzi – uważa Dawid Krawczyk. Optibelt gwarantuje wysoką jakość sprzedawanych towarów. – Spore środki przeznacza na inwestycje w zakresie badań materiałowych i techniki produkcyjnej oraz usługi doradcze związane z doborem optymalnego napędu. Jest to tym bardziej ważne, iż w dzisiejszych czasach dla klienta najważniejsza jest jakość produktu. Osoby prowadzące gospodarstwa rolnicze nie mogą sobie pozwolić na awarię sprzętu podczas żniw, dlatego też coraz więcej z nich sięga po produkty z górnej półki, mając świadomość, że jedynie te mogą zapewnić im spokojny sen w nocy. – W dzisiejszych czasach każdy sektor jest tak samo wymagający, należy mieć dobrą jakość, wysokie stany magazynowe i dobre ceny aby klient był zadowolony. Staramy się na każdym kroku, aby spełnić wymagania naszych klientów. Dzięki temu, że współpracujemy z wiodącymi markami produkującymi sprzęt rolniczy na rynku światowym, wiemy, jakie wymagania stawiane są napędom pasowym. Nasza linia AgroPower spełnia wszelkie te wymagania i mamy pewność, że pas popracuje przewidywany okres eksploatacyjny – podkreśla przedstawiciel firmy Optibelt Polska.

  W dobrych rękach

  Przedstawicielstwo firmy Optibelt w naszym kraju ma swoją siedzibę w Dąbrowie Górniczej (główna siedziba mieści się w Hoexter w Niemczech). – Zatrudniamy aktualnie 18 osób. Mamy do dyspozycji główny magazyn, zaopatrywany raz w tygodniu z magazynu centralnego w Niemczech. Z Dąbrowy Górniczej prowadzimy również sprzedaż na tereny Litwy, Łotwy, Estonię, Białoruś i Ukrainę, gdzie możemy mówić o dużym boomie sprzedaży. Wzrosty odnotowujemy także z roku na rok na rynku polskim - optymizmem napawa znaczny wzrost zamówień na początku 2017 r.


  – mówi Dawid Krawczyk. Sprzedaż produktów Optibelt realizowana jest poprzez autoryzowanych dystrybutorów - wysoko wyspecjalizowane firmy handlowe działające zarówno w sektorze rolniczym (m.in. Kramp, Agroma, Agro-Jan, Gąska), jak i zaopatrujące przemysł, które dysponują odpowiednimi stanami magazynowymi. Dzięki temu czas realizacji zleceń realizowany jest w ciągu 24 h. – Nie ma także problemów, jeśli chodzi o kwestie reklamacyjne, należące jednak do rzadkości. Standardowo wyrabiamy się w ciągu
  2 tygodni – wyjaśnia przedstawiciel Optibelt Polska.

  Grzegorz Antosik

  Fot. firmowe.

  Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

  Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

  YouTube atrexpress

  zobacz więcej

  Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


  W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

  Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


  W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

  Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

  Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.