Nowości

Opryskiwacz samojezdny Lemken Nova 14

Data publikacji:

Niemiecka firma Lemken uzupełnia ofertę maszyn do ochrony roślin, wprowadzając swój pierwszy opryskiwacz samojezdny Nova 14. Prezentowany na ubiegłorocznych targach Agritechnica opryskiwacz wyposażony jest w zbiorniki o pojemności 4800 lub 7200 l i oferuje szerokość roboczą od 24 do 39 m. Maszyna spełnia najwyższe oczekiwania w zakresie komfortu i wydajności, a w sprzedaży dostępna będzie od połowy 2020 r. Za napęd opryskiwacza odpowiada 6-cylindrowy silnik dieslowski Deutz o mocy 245 KM.

    Opryskiwacz samojezdny Lemken Nova 14Opryskiwacz samojezdny Lemken Nova 14

Napęd przenoszony jest na wszystkie koła. Podwozie może być opcjonalnie wyposażone w osie teleskopowe, rozsuwane hydraulicznie w zakresie od 1,8 do 2,3 m. Opryskiwacz ma niezależne, hydropneumatyczne zawieszenie kół, co znacząco zwiększa komfort jazdy na nierównym terenie. Dostępne do stosowania są opony o szerokości w zakresie od 300 do 650 mm. Zaletą podczas pracy jest także duży prześwit wynoszący 1,2 m oraz dodatkowy, hydraulicznie sterowany system, który podnosi podwozie do maksymalnie 1,6 m.

Komfortowa praca

Niemiecki producent położył duży nacisk na wysoką jakość wykonania kabiny operatora, zapewnienie bezpieczeństwa i komfortu pracy. Kabina umożliwia doskonały widok na otoczenie oraz wygodną pozycję podczas pracy dzięki zastosowaniu fotela z zawieszeniem pneumatycznym. Wnętrze kabiny jest wygłuszone akustycznie i opcjonalnie może być wyposażone w trzystopniowy system filtrów powietrza kategorii 4, który wytwarza stałe nadciśnienie, tak aby zapobiec przedostawaniu się szkodliwych oparów do środka. Dodatkowo wyposażenie stanowi automatyczna klimatyzacja, radio Bluetooth i liczne opcje przechowywania, pomagające uczynić pracę o wiele przyjemniejszą. Ważna jest również kwestia wygodnego sterowania maszyną podczas pracy. Z tego powodu wszystkie elementy sterujące zostały ergonomicznie rozmieszczone w podłokietniku, a innowacyjny dżojstik ma możliwość dowolnej konfiguracji klawiszy funkcyjnych. Proces aplikacji środków roboczych jest kontrolowany przez sprawdzony system MegaSpray na terminalu CCI 800 lub CCI 1200. Oferowane funkcje obejmują kontrolę sekcji szerokości i zadawanej dawki, prowadzenie sygnałem GPS itd. Ponadto Lemken oferuje nową platformę wymiany danych Agrirouter, która obsługuje komunikację maszyny z systemem zarządzania gospodarstwem.
Wyposażenie robocze opryskiwacza stanowi solidna i lekka aluminiowa belka robocza. Zastosowany system Adaptive Balancing Control (ABC) z automatycznym, proaktywnym prowadzeniem utrzymuje belkę w zadanej pozycji, zapewniając prawidłową odległość od powierzchni docelowej. Jest to możliwe za sprawą 5 czujników, które umożliwiają dostosowanie belki do ukształtowania terenu. Precyzyjną aplikację zapewnia z kolei system ciągłej cyrkulacji cieczy z indywidualnym sterowaniem dyszami.
Zastosowany w opryskiwaczu rozwadniacz z zamkniętym układem podawania cieczy ma pojemność 55 l. Jest też możliwa regulacja wysokości jego ustawienia, a zamontowany nad nim kolorowy wyświetlacz ułatwia obsługę hydrauliki wodnej. Zbiornik na czystą wodę ma pojemność 660 l. Mieszadło utrzymuje optymalną jednorodność cieczy, regulowane jest elektrycznie, a intensywność mieszania uzależniona jest od poziomu środka roboczego w zbiorniku. Niepożądane pozostałości gromadzone są w obniżonej studzience, skąd mogą zostać łatwo usunięte.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 02/2020
Zamów bezpłatny egzemplarz / prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.