Technika

Oprysk wspomagany powietrzem od Agrifac

Data publikacji:

Zrównoważone rolnictwo wymaga, aby prowadzone opryski były maksymalnie wydajne jak i bezpieczne,  co ma oczywiście swoje uzasadnienie ekonomiczne oraz prośrodowiskowe. W tej sytuacji zjawisko znoszenia jest wysoce niepożądane, a straty środków chemicznych należy ograniczyć, uzyskując najlepsze pokrycie roślin. Ważne jest również zapobieganie przedostawaniu się ich do wód powierzchniowych oraz na obrzeżach pól. Firma Agrifac posiada odpowiednie rozwiązania niwelujące zjawisko znoszenia - systemy oprysku wspomaganego powietrzem.

    Oprysk wspomagany powietrzem od Agrifac

Skuteczność oprysku definiuje wielkość kropli, która uzależniona jest od zastosowanej dyszy oraz ciśnienia roboczego. Większe krople, ze względu na swoją masę,  łatwiej omijają miejsca docelowe, te mniejsze z kolei są podatne na znoszenie. Nowoczesne technologie firmy Agrifac dają możliwość uzyskania lepszej jakości pokrycia, ponieważ wiatr o umiarkowanej sile nie ma już wpływu na skuteczność oprysku.

Takie wydłużenie czasu okna oprysku daje rolnikom wiele możliwości. Systemy oprysku wspomaganego powietrzem Agrifac otwierają łan, odsłaniają wszystkie powierzchnie liści, dokładniej przenoszą mniejsze krople, poprawiają pokrycie oraz zmniejszają znoszenie. Dostępne są we wszystkich opryskiwaczach samojezdnych Agrifac Condor.

AirFlowPlus

System AirFlowPlus sprawdza się nawet w przypadku gęstych upraw, oferując większą wydajność oprysku niezależnie od warunków pogodowych. Wyróżnia się innowacyjną konstrukcją, gdzie wentylatory są umieszczone co trzy metry wzdłuż belki. Takie rozwiązanie zapewnia optymalną wydajność i stały przepływ powietrza na całej szerokości belki, niezależnie od używanej szerokości roboczej i mocy przepływu powietrza. Kompaktowa konstrukcja AirFlowPlus to również mniejsza podatność na warunki pogodowe i brak „efektu żagla”, co daje  lepszą równowagę i trwałość belki.

HighTechAirPlus

HighTechAirPlus zapewnia stałą i łatwą do zmiany wielkość kropli bez konieczności wymiany dysz. Oferuje najlepsze pokrycie upraw i wysoką wydajność pracy w każdych warunkach pogodowych. System ten stanowi połączenie tradycyjnej metody oprysku, wspomagania powietrzem oraz mieszania w uchwytach dysz. Ciecz robocza dostarczana jest bowiem do dyszy nie tylko ciśnieniem, ale również powietrzem, które tworzy silny strumień. Całość przechodzi przez  tę samą dyszę, a taka kombinacja tworzy stałą i łatwą do ustawienia wielkość kropli, którą dostosowuje się w zależności od zmieniających się warunków pogodowych. Sterowanie realizowane jest z poziomu kabiny ciągnika.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.