Nowości

Opony Continental oszczędzają czas i paliwo

Data publikacji:

Według Continental nowa gama opon o wysokiej flotacji (VF) będzie bezpieczniejsza na drodze, zmniejszy ubijanie gleby oraz pozwoli zaoszczędzić czas i olej napędowy.

Opracowany w specjalnym zakładzie badań i rozwoju opon rolniczych w Lousado w Portugalii, VF wykorzystuje opatentowaną technologię N.flex, która poprawia pochłanianie uderzeń i pomaga oponie powrócić do pierwotnej postaci po intensywnym użytkowaniu.

Główne cechy to bardziej elastyczna ściana boczna, która umożliwia pojazdowi przewożenie o 40% większego obciążenia na drodze niż standardowa opona przy tym samym ciśnieniu.

Ciśnienie można obniżyć o podobny procent na polu, nawet przy takim samym obciążeniu, co, jak mówi firma, rozkłada masę pojazdu na większą powierzchnię i zmniejsza ubijanie gleby.

Oszczędność czasu i paliwa wynika z bardziej elastycznej konstrukcji, która umożliwia podróżowanie po drodze przy zmniejszonym ciśnieniu wymaganym na polu.

Opony te spełniają potrzeby rolników; możliwość dojazdu do pracy i rozpoczęcia pracy bez zmiany ciśnienia w oponach - powiedział Richard Hutchins, kierownik sprzedaży w Continental UK - i stanowi największą fundamentalną zmianę w projektowaniu opon od lat.

Nowe opony, dostępne zarówno dla ciągników, jak i kombajnów, zostaną wprowadzone na Agritechnica, a pierwsze modele VF będą dostępne w Wielkiej Brytanii w lutym.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.