[ATR] Aktualności

Opolagra - Weekend w Kamieniu

Data publikacji:

Za nami kolejna odsłona wystawy rolniczej Opolagra, która w dniach 9-11 czerwca odbyła się tradycyjnie na terenie lotniska w Kamieniu Śląskim. Druga w kraju i największa na południu Polski plenerowa impreza wystawiennicza przyciągnęła 410 wystawców z Polski oraz 25 wystawców zagranicznych, prezentujących swoje produkty i usługi na 42 ha.

Na stoiskach targowych dominowały maszyny rolnicze, choć nie zabrakło też oferty produktów i środków niezbędnych do prowadzenia nowoczesnych gospodarstw rolnych, takich jak materiał siewny, środki ochrony roślin czy nawozy. Pierwszego dnia targów odbyło się również europejskie forum gospodarcze Copa Cogeca zorganizowana przez Polską Federację Hodowców Bydła i producentów mleka. To wydarzenie odbyło się przy okazji wystawy zwierząt hodowlanych, która obejmowała m.in. wycenę bydła mlecznego i pokaz championów. – Nasza wystawa to także spotkania konsultacyjne z firmami, rozmowy między rolnikami, którzy podczas Opolagry mają swobodę wymiany poglądów. Inaczej mówiąc, uważam Opolagrę za absolutnie profesjonalną wystawę, która ma służyć jako platforma wymiany poglądów na temat nowoczesnego rolnictwa – oceniał Ludwik Apolinarski, prezes zarządu DLG AgroFood.

Na lotnisku pokazowo

Jedną z największych atrakcji był niewątpliwie trzydniowy konkurs Manitou Cup. W ramach zabawy zostały wyznaczone tory z przeszkodami, na których można było spróbować swoich sił za sterami ładowarki teleskopowej MLT 737-130 PS+ oraz przegubowej Mustang AL 306. Pierwszego dnia targów do rywalizacji stanęli dziennikarze z prasy branżowej, drugiego dnia operatorzy, natomiast trzeciego zwiedzający wystawę rolnicy. Obszar zlokalizowany wokół pasa startowego obfitował również w inne polowe pokazy maszyn i konkursy, wśród których warto wymienić Valtra Silesia Show (pokazy zielonkowe), Świat Deutz-Fahr czy Akademię Opon Grasdorf.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.