[ATR] Aktualności opolagra

Opolagra - Targi z atrakcjami

Data publikacji:

Już po raz 15. w Kamieniu Śląskim odbyła się Opolagra, największa polowa wystawa rolnicza na południu kraju. Według organizatorów tegoroczną edycję, która na powierzchni o 8% większej niż w ubiegłym roku zgromadziła 402 wystawców, odwiedziło od 15 do 17 czerwca 46 tysięcy gości. 

Organizowana przez DLG AgroFood impreza jak zwykle obfitowała w interesujące wydarzenia, a w jej trakcie zaprezentowano wiele innowacyjnych maszyn i rozwiązań. Podobnie jak w ub. latach, Opolagrze towarzyszyła również wystawa zwierząt. Wśród zwiedzających tradycyjnie losowano też atrakcyjną nagrodę - w tym roku była to poręczna pilarka spalinowa Stihl, ufundowana przez organizatora.

Operatorzy na start

Podczas Opolagry po raz trzeci w Polsce odbył się m.in. Manitou Cup, czyli widowiskowy konkurs dla operatorów maszyn roboczych. Przygotowane tory z przeszkodami pokonywali symultanicznie zawodnicy nie tylko z Polski, lecz także z Czech, Słowacji i Węgier. W takich samych warunkach swoich sił mogli później spróbować również zainteresowani widzowie.
W tym roku zwracał też uwagę rozbudowany temat „ciągnikowy”. Towarzyszący zwyczajowo Opolagrze pokaz zbioru zielonek wzbogacił program „Valtra/Fendt - Anderwald Silesia Show”, prezentujący najnowsze modele ciągników tych marek z różnymi maszynami zielonkowymi. Bogaty wybór stosowanych w ciągnikach układów napędowych przedstawiła firma Deutz-Fahr. Ich możliwości w różnych, dostarczonych do testów modelach można było sprawdzić osobiście. Z kolei Akademia Opon Grasdorf edukowała rolników w kwestii doboru właściwego ogumienia do ciągników i maszyn rolniczych. 

Dronem w omacnicę

Na tegorocznej Opolagrze nie zabrakło interesujących prezentacji z innych dziedzin rolnictwa. Można się było zapoznać m.in. z technologiami zagospodarowania ziarna po zbiorach czy automatycznego dokumentowania prac polowych za pomocą systemu ActiveDoc firmy 365FarmNet. 
Swoją premierę miał też biologiczny system zwalczania omacnicy prosowianki w kukurydzy przy użyciu kapsułek Tricosafe Biocare zawierających kruszynka, naturalnego wroga omacnicy, rozprowadzanych nowym aplikatorem zamontowanym na specjalistycznym... dronie. Na wykorzystaniu dronów opiera się również systemu SCDI (Smart Crop Damage Identification) wspomagający szacowanie szkód łowieckich, zaprezentowany w Kamieniu Śląskim przez Agrocom Polska. Warto dodać, że to rozwiązanie nagrodzono pierwszym dla polskiej firmy medalem za innowacyjność na ubiegłorocznych targach Agritechnica.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.