Aktualności

Opolagra - Atrakcje co krok

Data publikacji:

Po raz 16. w Kamieniu Śląskim odbyła się Opolagra, największa polowa wystawa rolnicza na południu kraju. Tegoroczną edycję, która na powierzchni 42 ha zgromadziła ponad 400 wystawców, mimo upalnej pogody odwiedziło od 14 do 16 czerwca 43 tysięcy gości.

    placpole z maszyną

Organizowana przez DLG AgroFood impreza jak zwykle obfitowała w szereg interesujących wydarzeń, a w jej trakcie wystawcy pokazali wiele innowacyjnych maszyn i rozwiązań. Podobnie jak w ub. latach, Opolagrze towarzyszyła również wystawa zwierząt. Wśród zwiedzających tradycyjnie losowano też atrakcyjną nagrodę - w tym roku był to głębosz Kret firmy Lemtech, o szerokości roboczej 2 m, który trafił w ręce Alfreda Gabora z Biedrzychowic.

Zmagania operatorów

Podczas Opolagry po raz czwarty w Polsce odbył się m.in. Manitou Cup, czyli emocjonujący konkurs dla operatorów maszyn roboczych. Przygotowane tory z przeszkodami pokonywali symultanicznie zawodnicy nie tylko z Polski, lecz także z Czech, Słowacji i Węgier. Swoich sił mogli spróbować również zainteresowani widzowie.
Tradycyjnie już podczas targów odbył się pokaz zbioru zielonek przy wykorzystaniu kosiarek, przetrząsaczy, zgrabiarek, prasoowijarek i sieczkarni Krone (dostarczonych przez firmy Agro-Eko i Agromix) współpracujących z ciągnikami Deutz-Fahr. Interesująco przebiegł też Valtra/Fendt - Anderwald Silesia Show, czyli prezentacja możliwości najnowszych modeli ciągników obu marek we współpracy z różnymi rodzajami maszyn zielonkowych. Poza tym zwiedzający mogli zapoznać się z pokazem mycia maszyn po zakończeniu prac polowych przy użyciu środków Hyperin. Z kolei Akademia Opon Grasdorf edukowała rolników w kwestii doboru właściwego ogumienia do ciągników i maszyn rolniczych.
Na tegorocznej Opolagrze nie zabrakło też ciekawych prezentacji z innych dziedzin rolnictwa. Można się było zapoznać m.in. z technologiami automatycznego dokumentowania prac polowych za pomocą systemu ActiveDoc firmy 365FarmNet czy możliwościami rozpoznawania właściwości gleby na czterech poziomach głębokości za pomocą skanera elektromagnetycznego Topsoil Mapper. Z kolei firma Agrocom Polska zademonstrowała premierowy pokaz najnowszego systemu automatycznej aplikacji kruszynka (system Trichosafe firmy Biocare) do biologicznego zwalczania omacnicy prosowianki w kukurydzy za pomocą specjalistycznego drona, zaś nowością była prezentacja stacji pogodowych w monitorowaniu chorób, szkodników oraz nawadniania. Projekt ten został opracowany przez firmę Metos Polska w ramach programu „Precyzyjne rolnictwo i cyfryzacja”.
Kolejna edycja wystawy Opolagra odbędzie się w dniach 19-21 czerwca 2020 r., rzecz jasna w Kamieniu Śląskim.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.