Gospodarka i rolnictwo

Opinia do Rocznej Analizy Wzrostu Gospodarczego na 2018 rok

Data publikacji:

22 listopada br. Komisja Europejska opublikowała dokument pn. Roczna Analiza Wzrostu Gospodarczego na 2018 r. (Annual Growth Survey 2018). W odpowiedzi na przekazany do konsultacji dokument, samorząd rolniczy zauważył, że rolnictwo, jako gałąź gospodarki, zostało w Analizie praktycznie pominięte.

Zarząd KRIR zgodził się, że należy inwestować w edukację, szkolenia, nowoczesne technologie itp. Dodatkowo, ważna jest dobrze rozwinięta służba zdrowia, szczególnie przy starzejącym się społeczeństwie oraz powszechne emerytury. Jednak, o ile łatwiej uzyskać założone cele w dobrze rozwiniętych już gospodarkach, to wskazano, że w wielu państwach o niższym poziomie rozwoju będzie to trudne do osiągnięcia. Dobrze, że cel ten znalazł się w dokumecie.

Samorząd rolniczy pozytywnie ocenił także inicjatywę dotycząca zwiększenia szkoleń dla imigrantów, które mają się przyczynić do większej integracji i walki z wykluczeniem społecznym.

Jednakże, pomimo wskazanych powyżej pozytywnych aspektów dokumentu, przekazano, że nie można nie zauważyć, że skupia się on na właściwym ujęciu spraw, które nurtują i dotyczą wszystkich obywateli UE, bez wskazania środków i metod ich wdrożenia. Właściwie to trudno ocenić, zdaniem Zarządu KRIR, potrzebę i cel tworzenia tego typu analizy.

Źródło: krir.pl

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.