[ATR] Nowości

Olimac - Innowacyjne Drago

Data publikacji:

Portfolio hederów firmy Olimac do zbioru roślin wysokołodygowych obejmuje innowacyjne przystawki Drago GT do kukurydzy oraz Drago Gold do słonecznika, wyróżniające się wieloma oryginalnymi rozwiązaniami, zapewniającymi wydajny zbiór bez strat, także przy wysokich plonach i w trudnych warunkach.

Przystawki Drago GT dostępne są o szerokości od 4 do 24 rzędów, od 6 do 18 również w wersji składanej, natomiast Drago Gold występują w wersji sztywnej 6-, 8-, 12- lub 16-rzędowej. Urządzenia mogą być montowane na kombajnach wszystkich marek, a specjalne regulowane przyłącze umożliwia ich pracę zawsze w optymalnej pozycji, niezależnie od wysokości kół kombajnu.

Zbiór z automatyką

W hederach Drago GT zwracają uwagę opatentowane, zapewniające pełną automatykę zbioru listwy obrywające, z samoczynnie dopasowującą się szczeliną między nimi do grubości łodyg, a także z pionową amortyzacją tłumiącą uderzenia kolb, co przyspiesza zbiór i eliminuje straty ziarna. Straty minimalizują także wałki wciągające, które są o 25% dłuższe niż w większości innych przystawek i dzięki niższej prędkości obwodowej obrywają kolby delikatniej. Małe straty to również efekt niewielkiego kąta pracy niskoprofilowych przystawek GT (18°), a także zastosowania opcjonalnych bocznych i tylnych osłon zapobiegających gubieniu kolb oraz bocznych ślimaków.
W przystawkach Drago GT oryginalny jest również rozdrabniacz łodyg, który tworzą 2 poziome wirniki (2400 obr./min) z dwoma uchylnymi nożami każdy, umieszczone z niewielkim przesunięciem po obu stronach wałków wciągających. Cztery noże na dwóch wirnikach tną z efektem nożyc, co zapewnia wyjątkowo dobre rozdrobnienie łodyg.
Mocną stroną GT jest także układ przeniesienia napędu obejmujący 3 rodzaje bezobsługowych przekładni głównych do wyboru, unikatowe, ciche przekładnie typu samochodowego w sekcjach, na sparowanych kołach ze spiralnym uzębieniem, oraz aż 4 (zamiast jednego) indywidualnie skalibrowane sprzęgła zabezpieczające mechanizmy dla każdego rzędu.

Złota w słoneczniku

Pracująca pod kątem tylko 12° przystawka Drago Gold jest wyposażona w łańcuchy wciągające ze specjalnymi, masywnymi gumowymi zębami, delikatnie przytrzymującymi rośliny. . .

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 01/2018
Zamów bezpłatny egzemplarz / prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.