Technika

Olimac/Drago–Agrotech - Innowacyjne rozwiązania

Data publikacji:

Szereg unikalnych rozwiązań, nieskomplikowana konstrukcja sekcji roboczych czy też niewielka ilość zużywających się elementów eksploatacyjnych - to podstawowe elementy wyróżniające przystawki do zbioru kukurydzy Drago GT włoskiej firmy Olimac, oferowana na naszym rynku przez dolnośląską firmę Drago-Agrotech.

Przystawki Drago GT wyróżniają się przede wszystkim bardzo solidnym wykonaniem i mnogością innowacyjnych rozwiązań. W gronie opatentowanych rozwiązań znajduje się m.in. unikatowa, pełna automatyka zbioru, odciążająca operatora od regulacji zespołów roboczych. Jest to możliwe dzięki wyposażeniu hederów Drago GT w listwy zrywające samoczynnie dopasowujące się do grubości łodyg, niezależnie dla każdego rzędu, co optymalizuje i przyspiesza zbiór. Dodatkowo listwy „uzbrojone” są w specjalny układ amortyzujący, tłumiący uderzenia kolb podczas obrywania, co pozwala w znacznym stopniu zminimalizować straty ziarna na tym etapie. Jest to również zasługa wałków wciągających łodygi, dłuższych o 25% w porównaniu ze standardowymi przystawkami, które poprzez ich niższą prędkość obwodową sprawiają, iż obrywanie kolb jest delikatniejsze, a przy tym odbywa się z taką samą wydajnością. Warto przy tym wspomnieć również o niewielkim kącie pracy niskoprofilowych przystawek, który wynosi jedynie 18°, jak również - o bocznych i tylnych osłonach zapobiegających gubieniu kolb, a przy pochylonej kukurydzy - bocznych ślimakach (dostępne w opcji). 
Wśród nowoczesnych rozwiązań jest też m.in. opatentowany przez producenta podwójny rozdrabniacz łodyg, który składa się z dwóch poziomych wirników, każdy z dwoma uchylnymi nożami, umieszczonych z niewielkim przesunięciem po obu stronach wałków wciągających. Cztery noże pracujące parami na oddzielnych wirnikach tną z dodatkowym efektem nożyc, co zapewnia wyjątkowo dobre rozdrobnienie łodyg, co przyspiesza ich rozkład w glebie.
Oferta przystawek Drago GT obejmuje hedery na ramie sztywnej - od 4 do 24 rzędów, w rozstawie od 70/50 do 100 cm, od 50 do 75 cm lub 50 cm (24 rzędy), a także składane hydraulicznie - od 6 do 18 rzędów, w rozstawie 70/50-100, 50-75 i 50 cm (18 rzędów).
GA
fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.