Nowości

Okazały debiut

Data publikacji:

Grono polskich producentów techniki rolniczej uzupełniła niedawno firma Agrimet z miejscowości Babki koło Gołdapi w woj. warmińsko-mazurskim, która podczas lutowych targów Mazurskie Agro Show zaprezentowała swoją pierwszą maszynę. Premierowy produkt to solidna brona talerzowa o szerokości roboczej 8 m.

Można powiedzieć, że początki maszyny miały miejsce w gospodarstwie rolnym. Firma skupiała się dotychczas na produkcji rolnej na areale 1,5 tys. ha, a u podstaw powstania zakładu produkcyjnego legły lata praktyki rolniczej. Bazując na swoim doświadczeniu prezes i właściciel Waldemar Modzelewski stwierdził, że dostępne na rynku maszyny nie są ideałami i można by je co nieco udoskonalić. Stąd wziął się pomysł na produkcję własnych maszyn, który został zrealizowany w iście ekspresowym tempie.

– Nasz nowy zakład produkcyjny oddaliśmy formalnie do użytku dokładnie 18 listopada 2019 roku, a już w lutym br. na Mazurksim Agro Show zaprezentowaliśmy nasza pierwszą maszynę, innowacyjną bronę talerzową, posiadającą też takie rozwiązania, których nie mają inne maszyny produkowane nie tylko w Polsce

– mówi Mariola Czuryszkiewicz, dyrektor generalna firmy Agrimet, i dodaje

– Prototyp brony testowaliśmy jesienią w polu. Gospodarstwo stwarza możliwość wykonywania testów zarówno na glebach ciężkich, jak i lekkich, zakamienionych czy w terenie pagórkowatym. Okazało się, że maszyna doskonale radzi sobie w każdych warunkach.

Nastawieni na innowacje

Wybudowany dużym wysiłkiem inwestycyjnym, przy wykorzystaniu tzw. kredytu technologicznego Banku Gospodarstwa Krajowego, zakład został wyposażony w nowoczesne maszyny i urządzenia do ciecia plazmowego, obróbki metali, spawania czy lakierowania. Atutem jest także doświadczona kadra pracowników o wysokich kwalifikacjach, których udało się zebrać w rejonie. – Obecnie w zakładzie pracuje 15 osób, ale docelowo chcemy powiększyć zatrudnienie do 30, aby w razie potrzeby produkować na dwie zmiany – informuje Mariola Czuryszkiewicz.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 04/2020 - zamów:

bezpłatny egzemplarz lub prenumeratę

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.