Oferta Kverneland w kategorii pras stałokomorowych

Data publikacji:
Oferta Kverneland w kategorii pras stałokomorowych

Oferta firmy Kverneland w kategorii pras stałokomorowych obejmuje modele trzech serii. Uniwersalna 6250 Plus z komorą łańcuchowo-walcową, 6350 Plus z konstrukcją komory z 17 żebrowanymi walcami do prasowania kiszonki w trudniejszych warunkach, a także model 6500F posiadający 18-walcową komorę dla optymalnego podparcia ciężkich i wilgotnych bel kiszonki.

Prasa stałokomorowa 6250 Plus wyposażona jest w małej średnicy podbieracz o szerokości roboczej 2 lub 2,2 m, systemy nagarniania do wyboru: widełkowy, rotor lub system cięcia z 14 nożami, hydraulicznie opuszczaną podłogę zapobiegającą zatorom materiału, komorę łańcuchowo-walcową i prosty system owijania beli siatką. Rotor PowerFeed w wersji bez noży tnących wyposażony jest w dwa 13-rzędowe zęby ułożone w kształcie litery V, zapewniające ciągły i wydajny przepływ materiału do komory prasowania.

System rozdrabniania SuperCut daje z kolei możliwość sterowania pracą poszczególnych sekcji noży i ustawiania długości ciętego materiału. Zapewnia więc najwyższą gęstość bel oraz najlepszą jakość kiszonki. Komora prasowania RotaMaX posiada 5 walców w przedniej części oraz łańcuchy w tylnej klapie. Takie rozwiązanie zapewnia skuteczne prasowanie bel z zarówno mokrego jak i suchego materiału. System owijania siatką PowerBind rozprowadza siatkę aż po same krawędzie beli, przy czym siatka jest optymalnie napięta przez cały czas, ponieważ ramię podające wykonuje ruch w płaszczyźnie poziomej.

Prasa Kverneland 6500F została zaprojektowana specjalnie do pracy w warunkach mokrej i ciężkiej kiszonki. W tym przypadku gęstość beli jest regulowana poprzez nowy układ hydrauliczny dla uzyskania jeszcze bardziej zbitych beli. Prasa wyposażona została w szerszy podbieracz 2,3 m wyposażony w 2 bieżnie i 5 rzędów palców, do tego rotor tnący SuperCut z 15 sprężynowo zabezpieczonymi nożami oraz podłogę opuszczaną na równoległoboku umożliwiającą szybsze odblokowanie zatorów materiału. Uwagę zwraca komora prasowania z 18 profilowanymi walcami zapewniającymi duży zgniot. System owijania siatką to wspomniany już PowerBind.

W tej wersji prasy dostępny jest w opcji system TechnoPack, przeznaczony dla profesjonalnych gospodarstw i firm usługowych do zarządzania zbiorami i pracą maszyny. W dolnej części komory prasowania zamontowane mogą być czujniki, służące do szacowania procentowej zawartości wilgoci wewnątrz beli. System ten jest w stanie wykryć poziom wilgoci do 50%, przez co operator prasy może na bieżąco oceniać przydatność materiału do belowania dla uzyskania wymaganej jakości paszy.

Do obsługi swoich maszyn firma Kverneland dostarcza oczywiście odpowiednie terminale. Mowa tutaj o uniwersalnym Terminal Focus 3, dającym pełną kontrolę wszystkich funkcji z kabiny ciągnika oraz bardziej zaawansowanymi IsoMatch Tellus Pro oraz IsoMatch Tellus Go+ wspierającymi również funkcje rolnictwa precyzyjnego.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.