[ATR] Wywiady [ATR] Aktualności pateer

Obciążniki i zaczepy Pateer Group

Data publikacji:
Obciążniki i zaczepy Pateer Group

Jack Pateer, dyrektor zarządzający Pateer Group.

Założona w roku 1920 renomowana firma Pateer, specjalizuje się w produkcji obciążników, układów zaczepowych i zawieszenia narzędzi oraz innych akcesoriów do ciągników. Obecnie Pateer współpracuje praktycznie ze wszystkimi największymi producentami ciągników i ładowarek, dostarczając swoje produkty do wielu z nich na pierwszy montaż, o czym w rozmowie z redakcją atr express mówi Jack Pateer, dyrektor zarządzający Pateer Group.

Od ponad 100 lat czwarte pokolenie rodziny Pateer czuwa nad rozwojem rodzinnego biznesu. Jak wygląda dziś obecność marki na rynku rolniczym?
Firma Pateer nieustannie się rozwija i produkuje dziś dla prawie wszystkich marek ciągników rolniczych na świecie. Wciąż opracowujemy nowe obciążniki, które są aktualizowane zgodne z trendami estetycznymi nowych serii ciągników.

Zarządza Pan Grupą Pateer od ponad 50 lat. Jak wspomina Pan początki pracy w tym biznesie jako młody chłopiec, który dopiero rozpoczynał swoją drogę zawodową? 
W tamtych czasach dominowały niewielkie obciążniki typu Jerrican, ponieważ wówczas nie montowano na froncie ciągników przednich TUZ-ów. Trend w tym kierunku rozpoczął się tak naprawdę pod koniec lat 80. A na początku kolejnej dekady zaczęliśmy stosować duże obciążniki typu Monoblok, które pasowały do przednich podnośników.

Z perspektywy czasu widać, że dynamicznie rośnie sprzedaż większych obciążników, również w krajach Europy Środkowo-Wschodniej, w tym w Polsce. Z czego to wynika? Po prostu zakresy mocy ciągników są z roku na rok coraz wyższe. 

Czy może Pan przybliżyć nam najważniejsze fakty dotyczące Grupy Pateer?
Nasza firma rocznie produkuje ponad 20 tys. obciążników - w wersji odlewanej, magnetytowej oraz betonowej. A jeśli chodzi o potencjał produkcyjny, Pateer Group posiada obecnie zakłady produkcyjne w Indiach, Chinach i we Francji. A pracuje w nich łącznie ponad 300 osób na całym świecie.

W Polsce produkty Pateer są obecne na rynku od wielu lat. Proszę podać nam kilka informacji o Pateer Eastern Europe.
W Polsce wkrótce uruchomimy nową organizację sprzedaży, a poza tym również jednostkę produkcyjną w centrum Polski. Nasz oddział będzie z jednej strony odpowiedzialny za wsparcie rynku polskiego, a z drugiej - również za sprzedaż w krajach bałtyckich i Ukrainie.

Jakie inwestycje w Polsce są planowane w najbliższym czasie?
Jeszcze w 2022 r. powstanie nowy magazyn, a także zlokalizowany w środkowej części kraju zakład produkcyjny dla obciążników betonowych i magnetytowych różnych kategorii wagowych.

A jakie nowości zamierza wprowadzić firma Pateer w najbliższym czasie?
Od września w naszej ofercie pojawiło się sporo nowości. Pierwszą z nich są wzmocnione obciążniki betonowe z serii GP, o masie od 200 do 2500 kg, dedykowane do ciągników ogrodniczych i specjalistycznych kat. 1/2 - ekonomiczne rozwiązanie z betonu zbrojonego i wibrowanego. Kolejną nowością są obciążniki ECO-2, o masie od 750 do 1400 kg, przystosowane do przedniego podnośnika. W gamie przystępnych cenowo, wzmocnionych obciążników betonowych pojawiła się także seria BBP-2, czyli modele o masie od 400 do 1500 kg.

W tej rodzinie obciążników znalazły się również wykonane z wibrowanego i zbrojonego betonu obciążniki CB, ze zintegrowanym zaczepem do TUZ i personalizowane - podobnie jak inne modele - poprzez dodanie logo marki, co nadaje znakomity wygląd i wpływa pozytywnie na ogólną prezentację ciągnika. W tej serii znajdują się modele o masie od 400 do 2000 kg. Na koniec, jest jeszcze seria COM-BI, obejmująca szeroką gamę podstawowych obciążników kompatybilnych z dodatkowym obciążnikiem 200, 400 lub 600 kg, który można zamontować od dołu.

Jeśli chodzi o rynek polski, z jakimi markami ciągników i z jakimi dilerami współpracuje Pateer?
Pateer Group dostarcza i współpracuje w Polsce, ale także w całej Europie z dilerami koncernów: AGCO - marki Massey Ferguson, Fendt i Valtra; CNH - Case IH, New Holland i Steyr; Argo - McCormick i Landini, a także Claas, Deutz-Fahr i John Deere.

Jakie produkty lub grupy produktów są najbardziej popularne na polskim rynku?
W Polsce z dużym powodzeniem sprzedajemy zarówno odlewane obciążniki z serii MUFO, B i BLL, a także popularne w naszej ofercie obciążniki betonowe typu CB i COM-BI. Wśród popularnych produktów znajdują się także bardziej ekonomiczne propozycje, czyli typy BBP-2, ECO2 i GP.

Czy w odniesieniu do sztandarowych produktów występują istotne różnice w asortymencie na poszczególnych rynkach?
Nie, gdyż w Polsce, podobnie jak w pozostałych krajach europejskich, realizowana jest sprzedaż wszystkich typów obciążników. 

Jakie są mocne strony produktów firmy Pateer od produktów konkurencyjnych, w szczególności obciążników, które są fabrycznie montowane przez producentów w ciągnikach rolniczych?
Naszą najmocniejszą stroną jest to, że Pateer współpracuje z głównymi producentami ciągników, w zakresie rozwoju i logistyki dostaw obciążników. 

Czy oferta firmy Pateer jest ograniczona do akcesoriów do ciągników rolniczych, czy też obejmuje również akcesoria do innych typów maszyn (kombajnów, ładowarek teleskopowych itp.)?
Nasza oferta jest oczywiście znacznie szersza. Pateer Group opracowuje i produkuje również obciążniki i hydrauliczne zaczepy do ładowarek teleskopowych, a także innych maszyn, np. żurawi.

Dziękujemy za rozmowę.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.