Gospodarka i rolnictwo

O sprzedaży żywności przez rolników - dezyderat Sejmowej Komisji Rolnictwa

Data publikacji:

Sejmowa Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi przyjęła na posiedzeniu w dniu 13 września 2017 r. dezyderat nr 5 skierowany do Prezesa Rady Ministrów o jednoznaczną interpretację przepisów prawa obowiązującego w Unii Europejskiej w zakresie sprzedaży żywności przez rolników, a także wskazanie aktów prawnych, na podstawie których odbywa się sprzedaż żywności przez rolników do podmiotów gospodarczych niebędących odbiorcami końcowymi w innych krajach UE oraz doprowadzenie przy pomocy odpowiednich regulacji w prawie krajowym, do możliwości legalnej sprzedaży żywności przez rolników.

Odpowiedzi na dezyderat udzielił Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi pismem z dnia 12 grudnia 2017 r., w którym przedstawia szczegółową analizę przepisów obowiązujących w UE oraz rozwiązania krajowe w Niemczech, Austrii i Wielkiej Brytanii. W konkluzji pisma znajdujemy stwierdzenie, że w Polsce możliwa jest sprzedaż żywności przez rolników do sklepów, stołówek, jadłodajni, gospodarstw agroturystycznych, restauracji czy innych podobnych placówek po spełnieniu odpowiednich wymogów.

Źródło:krir.pl

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.