Nowy X9 od John Deera

Data publikacji:
john deere x9

Amerykański producent maszyn rolniczych - John Deere przedstawił na ubiegłorocznych targach Agritechnica 2019 w Hannowerze swój nowy, flagowy kombajn - model z serii X9. Kombajn ten otrzymał wówczas srebrny medal targów Agritechnica za szczególne innowacje konstrukcyjne w zakresie rozwiązań do zbioru plonów.

W porównaniu z dostępnym modelem S790, który jest obecnie największym kombajnem w asortymencie firmy John Deere, nowy X9 ma zapewnić jeszcze większą wydajność i produktywność nawet podczas zbiorów w trudnych warunkach. Według deklaracji producenta, podczas testów polowych przeprowadzonych w Danii, kombajn X9 uzyskał średnią wydajność zbioru powyżej 100 t/h.
John Deere X9 posiada całkowicie przeprojektowaną i poszerzoną konstrukcję. Zwiększono obszar aktywnej powierzchni omłotu i separacji, a także układ czyszczący plon dla zapewnienia wydajniejszego przepływu zbieranego materiału. Kombajn wyposażono w nowy układ żniwny z aktywnymi taśmami transportującymi dla poprawy przepustowości podczas zbioru roślin drobnoziarnistych. Nowy przyrząd żniwny może także współpracować z będącymi już w ofercie John Deere kombajnami serii S.

Przeprojektowano również układ napędowy, jednocześnie zachowując szerokość transportową poniżej 3,5 m zarówno przy jeździe na kołach, jak i na gąsienicach. Zastosowane rozwiązania pozwalają na uzyskanie oczekiwanej wysokiej przepustowości oraz bardzo niskich strat przy lepszej jakości ziarna i słomy. W ten sposób są w stanie sprostać wymaganiom dużych rolników dla maksymalizacji wydajności pracy i zysków. Co ważne, prezentowany kombajn X9 świetnie spisuje się także na nierównościach i pochyłościach terenu dzięki specjalnej konstrukcji ramy, która daje duże możliwości kopiowania gruntu. Zapewnia to mniejsze straty ziarna, równomierne rozrzucanie resztek pożniwnych oraz ściernisko o równej wysokości, co jest ważne np. przy uprawie uproszczonej dla lepszego zasiewu i wschodów w następnym sezonie.

Jak zawsze John Deere zadbał też o stanowisko pracy operatora, którego kabina jest komfortowa, wygodna i ergonomiczna. Poprawiono system oświetlenia roboczego, a zastosowane elementy sterowania oraz interfejs są identyczne jak w innych maszynach John Deere. Założenie to jest słuszne, gdyż pozwala operatorowi intuicyjnie obsługiwać także inne maszyny tej firmy.
Nowy kombajn John Deere serii X9 wraz z zespołem żniwnym z aktywnymi taśmami transportującymi swoją premierę rynkową oraz oficjalną prezentację w warunkach polowych ma mieć latem 2020 r.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.