[ATR] Nowości ClaasKombajny zbożowe

Nowy wymiar wydajności od Claasa

Data publikacji:

Wprowadzone w ubiegłym roku Lexiony z serii 5000 i 6000 drugiej generacji to największe kombajny Claasa z klasycznymi wytrząsaczami. Maszyny wyróżnia nowy zespół omłotu i separacji APS Synflow Walker, duże zbiorniki oraz szereg innowacyjnych rozwiązań często znanych z hybrydowych kombajnów tej marki.

Serie Lexion 5000 i 6000 obejmują 7 modeli wyposażonych w silniki MAN lub Mercedes-Benz o mocy od 230 kW/313 KM (Lexion 5300) do 373 kW/507 KM (Lexion 6900), spełniające normę emisji spalin Stage V dzięki zastosowaniu filtra DPF i katalizatora SCR. Dostępny obecnie również w kombajnach Lexion system Dynamic Power dokonuje elastycznej regulacji dostarczanej mocy silnika odpowiednio do warunków. Pozwala to pracować przy możliwie najniższych obrotach, co zapewnia znaczną oszczędność paliwa, gdy nie jest wymagana moc maksymalna. Niezawodność maszyn wspiera układ napędowy z mniejszą liczbą pasów oraz system centralnego smarowania. Niemal wszystkie nowe modele są dostępne w wersji z gąsienicami Terra Trac, zapewniającymi maksymalną ochronę gleby, lepszą trakcję oraz komfort także w szybkim transporcie (do 40 km/h).

Nowe kombajny mają zbiorniki o pojemności od 9 tys. do 13,5 tys. l, z możliwym dostępem od tyłu, co pozwala np. szybko, bez narzędzi regulować przysłony ślimaka wygarniającego, zależnie od zmiany warunków i zbieranej rośliny. Sprawny wysyp zapewnia 7 dostępnych rur rozładowczych o długości do 12 m i wydajności od 110 do nawet 180 l/s (w modelu 6900), w tej drugiej wersji z możliwością obniżenia prędkości przeładunku o połowę (do 90 l/s), dla precyzyjnego dopełniania pojazdów transportowych.

Wielkie serce

Dużym atutem kombajnów Lexion 5000 i 6000 jest bez wątpienia system APS Synflow Walker, wyznaczający nowe standardy w zakresie wydajności omłotu i wydzielania ziarna. Całkowicie nowy zespół młócący o szerokości 1420 lub 1700 mm (seria 6000) wyposażono w przedni bęben przyspieszający o średnicy 450 mm, 10-cepowy bęben główny o średnicy...

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 08/2020 - zamów:

bezpłatny egzemplarz lub prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.